Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Dostaniesz darmowy bilet do Polski”: Student Science-Po wrócił z amfiteatru

„Dostaniesz darmowy bilet do Polski”: Student Science-Po wrócił z amfiteatru

„Europejski Dzień Mobilizacji na rzecz Palestyny” We wtorek, 12 marca, pro-palestyńscy aktywiści zablokowali Amfiteatr Sci-Po w Paryżu. 20-letni student, który został odesłany, zeznał na temat tragicznego zdarzenia.

We wtorek, 12 marca, 48 godzin po kontrowersjach, które wstrząsnęły Sci-Fi, student, któremu odmówiono wstępu do amfiteatru przez aktywistów propalestyńskich, zeznawał przed naszymi kolegami. paryski.

„To antysemityzm”

„Chciałem wziąć udział w tej konferencji. Gdy tylko dotarłem do drzwi, zatrzymali mnie zamaskowani organizatorzy. Powiedzieli mi: «Nie przyjdziesz! Znamy cię»” Zaczyna młoda kobieta. Jedna z uczestniczek powiedziała mi: „Nie wpuszczajcie jej, ona jest syjonistką!”. Organizatorzy powiedzieli przez mikrofon: „Uwaga, na sali jest UEJF!”. Nazywanie mnie syjonistą i odmawianie mi wjazdu jest antysemityzmem”. Ona lamentuje.

„Nie wpuszczajcie jej, to syjonistka”

Limit przekroczony @Politologia Zajęty jest duży wzmacniacz. Studenci UEJF są atakowani jako Żydzi i syjoniści.

Żądamy natychmiastowego zniesienia blokady i wzorowych sankcji wobec tych studentów. pic.twitter.com/mUi2b4P35y

— UEJF (@uejf) 12 marca 2024 r

„Zdobądź darmowy bilet do Polski”

Kontynuuje swoje uwagi po ataku Hamasu z 7 października: „Każdego dnia słyszymy dowcipy o Shoah. Słyszę: «Ach, w nią trafi rakieta» albo «Dostaniesz darmowy bilet do Polski»… Co miesiąc jest merytorycznie. Ale to bardzo głośna mniejszość. Większość milczy. problem” Wzdycha, zawsze do naszych kolegów paryski.

Posunięcie to spotkało się również z ostrą krytyką władz wykonawczych, a zwłaszcza Ministra Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Sylvie Retailio. W komunikacie prasowym Sciences Po potępiła blokowanie amfiteatru i obiecała, że ​​mogą zostać nałożone na niego sankcje. „Czyny nie do zniesienia” tych uczniów.