Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Doskonała sztuczna inteligencja nie ogranicza się tylko do programu Photoshop

Doskonała sztuczna inteligencja nie ogranicza się tylko do programu Photoshop

Firma Adobe udostępnia publiczną wersję beta swojej aplikacji Express, która służy do projektowania i jest kompatybilna z serwisem Canva. Ale idąc dalej, zintegruje Firefly, generatywną sztuczną inteligencję Adobe, która jest już w Photoshopie.

Adobe Express // Źródło: Adobe

Serwis Canva w pewnym sensie zmienił sposób, w jaki rysujemy grafikę na komputerze. Według dostępności i jej modelu Freemium Dzięki popularnym szablonom narzędzie ma obecnie 135 milionów aktywnych użytkowników każdego miesiąca. Zagrożeniem dla Adobe, króla oprogramowania graficznego, który musi zareagować na tę konkurencję, zwłaszcza że w ostatnich miesiącach możliwe stało się tworzenie obrazów przez sztuczną inteligencję w serwisie Canva. Uruchomi się również równoważny program w Adobe o nazwie Express.

Adobe Firefly pojawia się w wersji beta w Express

Firma Adobe ogłosiła uruchomienie wersji beta Adobe Express, swojego oprogramowania do projektowania dostępnego na komputery, smartfony i przeglądarki. Główna wprowadzona zmiana jest ogromna: integracja Firefly z aplikacją. To jest generatywna sztuczna inteligencja, która pojawiła się kilka tygodni temu w Photoshopie, dodana do nowej aplikacji w pakiecie Adobe. To narzędzie pozwala Aby tworzyć obrazy i efekty tekstowe z prostego monitu o tworzenie treści dla sieci społecznościowych».

Obraz i tytuł utworzone za pomocą Firefly w Express // Źródło: Adobe

Różnica w stosunku do Photoshopa polega na tym, że tym razem Firefly może być używany bezpośrednio z przeglądarki, ale także z mobilnych wersji Adobe Express. W przypadku tego ostatniego nie było tak w przypadku uruchomienia wersji beta, ale tak będzie później. Ostrzegamy również, że wersja Firefly w wersji Express różni się od wersji programu Photoshop. Możemy założyć, że pierwszy model będzie mniej wydajny niż drugi.

Lista tworzenia efektów tytułu za pomocą Firefly w Express // Źródło: Adobe

Demo, które dał nam Adobe, było bardzo proste: w polu tekstowym piszemy opis tego, co chcemy stworzyć. Następnie Firefly tworzy cztery wizualizacje z różnymi propozycjami i możemy wybrać obraz, który chcemy dodać. Firefly pozwala również TobieTekst do efektów, czyli tekst efektu. Pozwala to na tworzenie efektów na tytułach. Po wypełnieniu pola tekstowego i wybraniu czcionki oraz grubości można napisać opis, na podstawie którego Firefly oprze generację.

READ  Jeden z chińskich gigantów gier wideo, NetEase Games, nabył francuskie studio Quantic Dream
Przykłady treści tworzonych przez Firefly // Źródło: Adobe Firefly

Punktem, który Adobe wspiera i chce uwieść profesjonalistów, są prawa do użytkowania obrazu. Utworzone obrazy mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych, co ma miejsce również w przypadku Canva dla porównania. Ponadto Firefly pojawi się w Bard, chatbocie AI firmy Google. Utworzone lub zmodyfikowane obrazy można ponownie wykorzystać bezpośrednio w programie Express.

Zapowiedziano inne nowe funkcje Adobe Express: więcej możliwości współpracy, większa kompatybilność

Wraz z integracją generatywnej sztucznej inteligencji Adobe Express widzi dodanie nowych szablonów tworzenia: animacji, gotowych ram dla sieci społecznościowych itp. Adobe po raz kolejny chce wzmocnić konkurencję Canvą.

Co nowego w następnej ekspresowej wersji próbnej // Źródło: Adobe

Z drugiej strony, Adobe również musi naprawdę pokonać klientów. Oto, co firma dodaje, aby zwiększyć kompatybilność między Express i innymi programami. Na przykład można osadzić plik programu Photoshop w pliku Express i oba są zsynchronizowane. Możesz także otworzyć wspomniany plik z Express, a nawet zapisać plik Express w formacie Photoshop. Ponadto Adobe dodaje kompatybilność plików PDF i ogólnie formatu Acrobat z formatem Express.

Nowe animacje w Expressie // Źródło: Adobe

Wreszcie, Express jest kompletny z wielostronną edycją w czasie rzeczywistym do współpracy. Adobe twierdzi również, że udostępnianie i komentowanie plików aplikacji będzie łatwiejsze. Wszystko jest właściwie zarządzane przez Creative Cloud wydawcy, który jest graficznym odpowiednikiem Dysku Google lub OneDrive.


Aby nas śledzić, zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz czytać nasze artykuły i profile oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.