Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Technics EAH-AZ80: Potężne, pełne funkcji słuchawki

EAH-AZ80 to wysokiej klasy słuchawki w katalogu Technics. Różni się od już doskonałego EAH-AZ60 mocniejszą kartą techniczną, która łączy w sobie całe know-how marki w zakresie dźwięku, redukcji szumów i odbioru głosu. te prawdziwy bezprzewodowy Obiecuje również doskonałe uczucie komfortu, a także nienaganne wsparcie dzięki całkowicie nowej konstrukcji.

Słuchawki są wyposażone w nowe wzmacniacze zaprojektowane specjalnie na tę okazję i wykorzystują najnowszą generację technologii przechwytywania głosu JustMyVoice firmy Technics. Oferuje również wielopunktową funkcjonalność Bluetooth, która umożliwia jednoczesne zarządzanie trzema połączeniami.

Cena i dostępność

Wydane w maju 2023 roku modele EAH-AZ80 kosztują 299 euro.

test kondycji

EAH-AZ80s przetestowano z oprogramowaniem JNQ1ZF w wersji 1.010 i aplikacją Technics Audio Connect (wersja 3.0.0).

Ocena redaktora: 4 na 5

uprzemysłowienie i luksus

słuchacze

Na pierwszy rzut oka EAH-AZ80 są bardzo podobne do EAH-AZ60. Składa się z kilku plastikowych obudów, które na przemian mają matowe wykończenie od wewnątrz i metaliczne wykończenie na zewnątrz, co nadaje mu luksusowy wygląd. Różnią się znacznie kształtem: EAH-AZ80 ma wypustkę, która idealnie pasuje do jamy ucha.

Ślady montażu są ponownie szczególnie widoczne, ale podczas testów nie zauważyliśmy żadnych strukturalnych słabości. Ponadto słuchawki posiadają certyfikat IPX4, dzięki czemu są odporne na zachlapanie i pot.

komfort

Ocena redaktora: 4 na 5

Jeśli chodzi o poczucie komfortu, EAH-AZ80 są w tym samym duchu, co EAH-AZ60, pomimo ich „wygodniejszej” konstrukcji. Z łatwością dopasowują się do kanału słuchowego, nie powodując nieprzyjemnych odczuć pomimo ich konstrukcji dousznej. Te słuchawki są również dostarczane z nie mniej niż siedmioma parami końcówek o różnych rozmiarach, pozostawiając użytkownikowi duży wybór. Jednak EAH-AZ80 są dość imponujące i mogą sprawić pewne problemy nawet najmniejszym uszom.

EAH-AZ80 ma doskonałe wsparcie, nawet dla słuchawek bez wbudowanych stabilizatorów.

mieszkania

Obudowa jest bardzo prosta w swojej konstrukcji. Składa się z plastikowej skorupy i aluminiowej powłoki na pokrywie. Zawias wydaje się solidny, a poziom wykończenia jest odpowiedni, nic więcej. Ponadto jest wystarczająco mały, aby wsunąć go do kieszeni spodni, a system otwierania z klapką umożliwia obsługę jedną ręką.

Etui ma również port USB-C z tyłu i pojedynczy wskaźnik z przodu, aby sprawdzić pozostały poziom naładowania baterii. Jest również kompatybilny z ładowaniem indukcyjnym.

Reklama, Twoja treść jest kontynuowana poniżej

reklama

Ocena redaktora: 5 na 5

doświadczenie użytkownika

Upraszanie

Sterowanie EAH-AZ80 odbywa się za pomocą czujników dotykowych umieszczonych na metalowej powierzchni. Te czujniki łatwo wpadają pod palce, ale mogą mieć pewne problemy z interakcją. Ponadto sterowanie jest dość obszerne: można zarządzać odtwarzaniem, głośnością, nawigacją po utworach, połączeniami, aktywować asystenta, przełączać się z jednego trybu słuchania na inny, a nawet dzwonić do Alexy głosem (asystent Amazon jest wbudowany natywnie).

READ  Na pokładzie Crew Dragon Thomas Pesquet i jego zespół ostrzegli przed ryzykiem kolizji ... co było fałszywym alarmem

Słuchawki są wyposażone w czujnik obecności, który wstrzymuje i ponownie uruchamia odtwarzanie muzyki po zdjęciu lub założeniu uszu. Należy pamiętać, że redukcja szumów nie wyłącza się po zdjęciu jednej ze słuchawek. EAH-AZ80 może być również używany indywidualnie po przełączeniu w tryb mono, ale wtedy tracisz połowę elementów sterujących.

Połączenie

Parowanie odbywa się zaraz po wyjęciu z pudełka. Będziesz wtedy musiał nacisnąć i przytrzymać obie słuchawki przez długi czas, aby ponownie rozpocząć parowanie. EAH-AZ80 komunikuje się następnie przez Bluetooth 5.3 i obsługuje kodeki SBC, AAC i LDAC. Wykorzystuje również technologię wielopunktową, która umożliwia jednoczesne podłączenie do trzech urządzeń.

W przypadku połączeń Bluetooth opóźnienie wynosi około 530 ms, czyli dwa do trzech razy więcej niż w przypadku pozostałych słuchawek na rynku! Nie trzeba dodawać, że takie opóźnienie między obrazem a dźwiękiem wideo jest szczególnie nieprzyjemne. Jednak dobra implementacja Bluetooth pozwala zrównoważyć to opóźnienie tak, aby było ono niezauważalne w zdecydowanej większości aplikacji, takich jak Disney+, YouTube czy Netflix. Z drugiej strony gry wideo nie korzystają z tego preferencyjnego traktowania i pozostają całkowicie niepraktyczne.

Tryb niskiego opóźnienia radykalnie zmniejsza opóźnienie do około 160 ms, co jest przyjemniejsze, ale wciąż trochę za duże do grania w gry wideo. Ten tryb niskiego opóźnienia zmniejsza stabilność połączenia, gdy znajdujesz się w ruchliwym otoczeniu, takim jak metro lub stacja kolejowa. Poza tym nie mieliśmy żadnych problemów z połączeniem.

prosić

EAH-AZ80 korzysta z doskonałej aplikacji Technics Audio Connect. Dostępna na iOS i Androida, ma kilka drobnych błędów kompilacji, ale jest pełna parametrów wszelkiego rodzaju. Możliwe jest dostosowanie doznań słuchowych dzięki korektorowi i ustawieniom wstępnym, poziomowi izolacji i słuchaniu dźwięków otoczenia, łączności (kodeki, wielopunktowość, opóźnienie…) i oczywiście sterowanie jest w pełni konfigurowalne.

Reklama, Twoja treść jest kontynuowana poniżej

reklama

Ocena redaktora: 5 na 5

Mój głos

Zachowanie basów różni się w zależności od tego, czy aktywna redukcja szumów jest włączona, czy nie. Niepełnosprawny, bas jest trochę opisowy. Na szczęście to zachowanie znika na rzecz bardziej zrównoważonego renderowania po zmniejszeniu szumów. Niższe poziomy są wtedy bardziej powściągliwe, ale pozostają przestronne, przejmujące, dobrze zdefiniowane i zapewniają więcej niż wygodne siedzenie.

Włączenie redukcji szumów daje również efekt lekkiego wzmocnienia wysokich tonów średnich. Ostry aspekt, który wytwarza, może być nieco męczący na dłuższą metę, ale można uzyskać płynność, obniżając pasek 3,15 kHz o dwa lub trzy nacięcia w aplikacji. Ponadto media są kopiowane z doskonałą kontrolą. Wydawanie dźwięków jest całkowicie normalne. Dobrze ślizgają się nawet po bardzo ciężkich mieszankach.

Potrójny poziom rozdzielczości też jest bardzo zadowalający, ale to nie do końca ta sama konkurencja co Sony WF-1000XM4 czy Apple AirPods Pro (2. generacji). Czujemy bardzo nieznaczny brak wierności, co w połączeniu ze spadkiem w ekstremalnych wysokich tonach daje scenę dźwiękową, która jest nieco płaska pod względem głębi. Krajobraz stereoskopowy jest szczególnie rozległy.

Ocena redaktora: 4 na 5

izolacja

redukcja szumów

Ocena redaktora: 4 na 5

Aktywna redukcja hałasu i izolacja

Dzięki tym słuchawkom EAH-AZ80 firmie Technics udało się zapewnić przekonującą redukcję szumów. Niskie częstotliwości (toczenie pociągu, ryk silnika, wentylacja itp.) są imponująco słabe. Wysokie dźwięki są również ładnie redukowane, tworząc przyjemny bufor buforowy. W rzeczywistości EAH-AZ80 jest lepszy niż EAH-AZ60 pod względem izolacji.

Wciąż jednak pozostaje w tyle za influencerami na rynku (Sony WF-1000XM4, Devialet Gemini itp.) Dodatkowo, EAH-AZ80 wykorzystuje dotyk, aby aktywować aktywną redukcję szumów, co może przeszkadzać niektórym wrażliwym użytkownikom. Aby zakończyć bardziej satysfakcjonującą nutą, te słuchawki dość dobrze tłumią hałas powodowany przez wiatr.

Słuchaj otaczających dźwięków

Ocena redaktora: 3 na 5

Słuchaj otaczających dźwięków

EAH-AZ80 posiada dwa tryby słuchania dźwięków otoczenia. Tak czy inaczej, bardzo trudno jest prowadzić rozmowę ze słuchawkami w uszach. Wysokie tony są zbyt miękkie, aby uzyskać normalny widok. Ponadto słuchawki automatycznie wyłączają słuchanie dźwięków otoczenia przy silnym wietrze, co czasami może stanowić problem, zwłaszcza że tego automatycznego uruchamiania nie można wyłączyć.

READ  Dwóch policjantów, którzy w środku napadu wybrali się na wycieczkę ze stalkingiem Pokemonów, zostało zwolnionych

Jednak tryb przezroczystości jest nadal bardzo przydatny do zachowania świadomości otoczenia. Co prawda spektaklowi brakuje naturalności, ale będzie można usłyszeć komunikaty głosowe np. w metrze lub gdy ktoś zadzwoni z daleka.

Ocena redaktora: 4 na 5

Wolne ręce

Podobnie jak EAH-AZ60, EAH-AZ80 są wyposażone w technologię przechwytywania dźwięku JustMyVoice opracowaną przez firmę Technics. Włączenie go sprawia, że ​​dźwięk staje się wyraźniejszy i wyraźniejszy. W cichym otoczeniu nie ma problemu ze zrozumieniem. W pobliżu bardzo ruchliwego skrzyżowania jest trochę trudniej, ale słowa są nadal zrozumiałe. Ponadto przetworniki są bardzo wrażliwe na wiatr.

Jednak technologia JustMyVoice obejmuje potężne sygnały dźwiękowe: sygnały dźwiękowe są bardzo agresywne. Gdy ta funkcja jest wyłączona, dźwięk odzyskuje swój naturalny wygląd, ale redukcja szumów zostaje całkowicie wyłączona. Dlatego należy dokonać wyboru między przejrzystością a jakością.

Ocena redaktora: 4 na 5

niezależność

Zmierzyliśmy autonomię między 7 godzinami, 15 minutami i 9 godzinami (kodek AAC, głośność 60%) w zależności od tego, czy aktywna była aktywna redukcja szumów, czy nie. EAH-AZ80 grają więc trochę lepiej niż obiecywał producent i lokują się w wysokiej średnicy rynku słuchawek. prawdziwy bezprzewodowy. Case ze swojej strony oferuje prawie trzy dodatkowe opłaty.

Reklama, Twoja treść jest kontynuowana poniżej

reklama

Punkty fortu

  • Bogata i dynamiczna reprodukcja dźwięku.

  • Doskonały poziom dokładności na wszystkich częstotliwościach.

  • Dobre wyczucie i bardzo dobre wsparcie.

  • Wyposażony w wiele funkcji (wielopunktowy Bluetooth, ładowanie bezprzewodowe, czujnik zbliżeniowy itp.).

  • Kompletna aplikacja Technics, wszechstronna personalizacja.

luki w zabezpieczeniach

  • Scena wokalna jest nieco zbyt frontalna, czego brakuje w naturze.

  • Projekt jest trochę zbyt imponujący.

Wniosek

uniwersalny znak

Ocena redaktora: 5 na 5

Jak działa ocenianie?

Jeśli chodzi o ich wysokiej klasy słuchawki, Technics zrobił wszystko, co w ich mocy! EAH-AZ80 to flagowy produkt spółki zależnej Panasonic, który udowadnia nam coś więcej niż tylko potężną reprodukcję dźwięku i bogatą funkcjonalność. Niewiele im brakuje, by dorównać podstawowym potrzebom; Niewątpliwie wydajniejsza redukcja szumów i nieco bardziej zręczny odbiór dźwięku umieściły je jako poważnych konkurentów dla Sony WH-1000XM4 i Apple AirPods Pro (2. generacji).