Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Do 49,6°C: rekordowa fala upałów w Kanadzie, co najmniej 134 nagłe zgony

Piekarnik – Kanada nigdy nie znała takiego upału. W ostatnich dniach zachodnią część kraju ogarnęła historyczna fala upałów. Podczas gdy termometr w niektórych miejscach zbliża się do 50 stopni Celsjusza, władze ogłosiły dziesiątki zgonów bezpośrednio związanych z upałem.

W rejonie Vancouver poziom rtęci wzrósł do 49,6 stopnia Celsjusza. Historycznie wysokie temperatury, które zachodnia Kanada była świadkiem przez kilka dni, doprowadziły do ​​nagłej śmierci dziesiątek ludzi. Powiatowe służby lekarzy orzeczników wskazały, że tak zrobiły „Nastąpił znaczny wzrost liczby zgłoszonych zgonów” Od końca zeszłego tygodnia „Gdzie ekstremalne upały odegrały rolę”. I dodała w oświadczeniu, że agencje te otrzymały 233 zgłoszenia zgonów w gubernatorstwie od piątku do poniedziałku, w porównaniu do około 130 średnio w tym samym okresie w normalnych warunkach.

Wszystkie informacje na

Kanada i północno-zachodnie Stany Zjednoczone zostały dotknięte bezprecedensową falą upałów

Ten czas może być śmiertelny dla słabszych członków naszego społeczeństwa, zwłaszcza osób starszych i tych z podstawowymi problemami zdrowotnymi.– Mike Callang, rzecznik prasowy RCMP

Królewska kanadyjska policja konna (RCMP, policja federalna) i policja miasta Vancouver osobno ogłosiły, że co najmniej 134 osoby zginęły od piątku w kanadyjskim regionie stołecznym na wybrzeżu Pacyfiku. „Vancouver nigdy nie zaznał takiego upału i niestety zginęły dziesiątki osób”.Rzecznik policji w Vancouver Steve Addison powiedział w oświadczeniu.

„Wierzymy, że upały przyczyniły się do większości zgonów”, zidentyfikowała również policja federalna, dodając, że większość ofiar to osoby starsze. “Ten czas może być śmiertelny dla najbardziej wrażliwych członków naszego społeczeństwa, zwłaszcza osób starszych i osób z podstawowymi problemami zdrowotnymi.Rzecznik RCMP Mike Callang wezwał do tego opinię publiczną „Sprawdź, czy z ich bliskimi i sąsiadami wszystko w porządku”.

Przesłanie, które natychmiast powtórzył premier Kolumbii Brytyjskiej John Horgan To najgorętszy tydzień w historii Kolumbii Brytyjskiej.Powiedział na konferencji prasowej. „I są tego konsekwencje i poważne konsekwencje dla rodzin i społeczności, ale znowu, sposobem na przetrwanie tego niezwykłego czasu jest bycie razem, sprawdzanie (stanu zdrowia) osób, o których wiemy, że są zagrożone”.dodał pan Horgan.

READ  Wolontariusz Czerwonego Krzyża pociesza migranta, a potem zostaje obrażony

Temperatury są o 20 stopni Celsjusza wyższe niż normalne w tym sezonie

Merkury ponownie z łatwością przekroczył granicę 30 stopni we wtorek w Vancouver, znacznie powyżej normalnego 21 stopni w tym sezonie, podczas gdy temperatura w pomieszczeniu była nie do zniesienia. Trzeci dzień z rzędu wioska Leighton, około 260 kilometrów na północny wschód od Vancouver, ustanowiła nowy kanadyjski rekord upałów, z temperaturą 49,6 stopnia, według kanadyjskiej służby meteorologicznej. Miasto pobiło rekord maksymalnej temperatury w Las Vegas, która osiągnęła 47,2 stopnia. Według serwisu Merkury osiągnął również 42 stopnie w ośrodku narciarskim Whistler na północ od Vancouver.

Dotknęło to również północną Kanadę i amerykański zachód

Outre la Colombie-Britannique, des avertissements de canicule ont aussi été lances pour les provinces plus à l’est de l’Alberta, la Saskatchewan et le Manitoba, ainsi que pour une partie des territoires du Yukon norest du Canada .

W okolicy klimatyzatory i wentylatory nie są dostępne. Miasta otworzyły punkty gastronomiczne. Kampanie szczepień przeciwko Covid-19 zostały odwołane, a szkoły zamknięte.

Fala upałów uderzyła również w amerykańskie miasta na południe od Vancouver, takie jak Portland (Oregon) i Seattle (stan Waszyngton), znane również z łagodnego i wilgotnego klimatu, gdzie temperatura osiągnęła rekordowy poziom od początku istnienia archiwum, czyli w 1940 roku. według danych US Weather Service (NWS) temperatura osiągnęła 46,1 stopnia Celsjusza na lotnisku w Portland w poniedziałek po południu i 41,6 stopnia Celsjusza na lotnisku w Seattle.

Przeczytaj także

Tę falę upałów, która spowodowała wiele pożarów po obu stronach granicy między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi, wyjaśnia zjawisko zwane „kopuła termiczna” : Wysokie ciśnienie zatrzymuje ciepłe powietrze w obszarze. „Fale upałów stają się coraz częstsze i intensywniejsze, ponieważ stężenia gazów cieplarnianych powodują wzrost globalnych temperatur. Zaczynają się wcześnie i kończą później i coraz bardziej wpływają na ludzkie zdrowie i systemy”.Światowa Organizacja Meteorologiczna z siedzibą w Genewie ostrzegła we wtorek.

READ  Koronawirus: Francja jest gotowa zaoferować szczepionki J&J, zgodnie z opinią Europejskiej Agencji Leków

na ten sam temat

Najczęściej czytane artykuły

Wideo – Euro: niesamowite starcie między matką Adriena Rabiota a rodzinami Mbappe i Pogba

Na żywo – Covid-19: „Wydaje się, że wskaźnik infekcji nie spada już na poziomie krajowym”, podkreśla Gabriel Attal

Na emeryturę w wieku 64 lat? Mała muzyka, która wznosi się w kadrze kierowniczej

CPF: ostatni limit przeliczania starych godzin szkoleniowych na euro

Czy wkrótce wiek emerytalny zostanie podniesiony do 64 lat? „Czyste szaleństwo”, uważa Olivier Faure

LCI . Logo
Broni ambicji informacji
WolnyA
Zweryfikowany Każdy ma do niego dostęp dzięki dochodom
gwiazda reklamy .

Aby pomóc nam w utrzymaniu tej bezpłatnej usługi, możesz „zmienić swój wybór” i zaakceptować wszystkie pliki cookie.