Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Korei Północnej kilku najwyższych urzędników zostało zwolnionych po „poważnym incydencie” związanym z Covid-19

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zwolnił kilku najwyższych urzędników w kraju przez ponad „poważny wypadek” W środę 30 czerwca oficjalna Centralna Agencja Informacyjna (KCNA) poinformowała, że ​​ma to związek z walką z epidemią wywołaną przez Covid-19. Ci urzędnicy mają „Spowodował poważny wypadek, który spowodował poważny kryzys w bezpieczeństwie ojczyzny i jej mieszkańców”.Kim powiedział na spotkaniu Biura Politycznego, według koreańskiej Centralnej Agencji Informacyjnej.

Nowi członkowie zostali powołani na posiedzenie potężnego Biura Politycznego Partii Robotniczej Korei Północnej, poinformowała Koreańska Centralna Agencja Informacyjna, dodając, że urzędnicy rządowi „Transfer” i inni „pewien”.

Agencja nie podała żadnych szczegółów na temat liczby zwolnionych osób ani postawionych im zarzutów, ale powiedziała, że ​​Kim ich oskarżył „Poluć na samolubstwo i negatywność”. „Niekompetencja i nieodpowiedzialność wyższych urzędników jest głównym czynnikiem spowalniającym wykonywanie ważnych zadań”Lider Korei Północnej dodał podczas spotkania, według Centralnej Agencji Informacyjnej.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W Korei Północnej Covid-19 skłania zagranicznych dyplomatów do emigracji

Do tej pory reżim północnokoreański zawsze utrzymywał, że epidemia COVID-19 nie dotarła na jego terytorium, w co wielu ekspertów wątpi.

Kraj jest bardziej odizolowany niż kiedykolwiek

Na czele kraju z upadającym systemem opieki zdrowotnej Kim Dzong Un postanowił zamknąć granice Korei Północnej w styczniu 2020 r., aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowego wirusa Corona, który pojawił się u chińskiego sąsiada.

Na mocy międzynarodowych sankcji dotyczących programu nuklearnego Korea Północna znalazła się w wyniku tego środka bardziej niż kiedykolwiek w izolacji. Jej handel z Chinami, od których jest mocno uzależniony, dramatycznie się skurczył, a pracownicy organizacji pomocowych opuścili kraj.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Korea Północna powraca do strategii wystrzeliwania rakiet i napięć
READ  Australia świętuje Nowy Rok pomimo pandemii, Chiny przygotowują się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Kim Jong-un przyznał niedawno, że Korea Północna ma do czynienia z „Napięta sytuacja żywieniowa”. W kwietniu zadzwonił Poprowadzić nowe wymuszony spacer (…) aby pomóc ludności stawić czoła trudnościom”. „zmuszony chodzić” Jest to termin używany na Północy w odniesieniu do głodu w latach 90., w którym zginęły setki tysięcy ludzi, po tym, jak pomoc Moskwy została zmniejszona po upadku Związku Radzieckiego.

Świat z AFP