Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego Oppo i OnePlus wstrzymują sprzedaż smartfonów w Niemczech?

Dlaczego Oppo i OnePlus wstrzymują sprzedaż smartfonów w Niemczech?

Po złożeniu pozwu przeciwko Nokii, Oppo i OnePlus zawiesiły sprzedaż smartfonów i podłączonych zegarków w Niemczech. Przedmiot kontrowersji: Korzystanie z technologii 4G i 5G zostało uznane za nielegalne. Francja nie jest zaniepokojona.

Oppo Find X5 Pro // Źródło: Anthony Zwycięzca – Frandroid

Zaskakujące wieści: OPPO i inni jeden plusdwie marki o ugruntowanej pozycji na europejskiej scenie technologicznej, zawieszają sprzedaż smartfony i inni Połączone godziny W Niemczech. Tego dowiadujemy się z artykułu autorstwa 9do5Google Oceń tę dość dziwną sytuację.

Właściwie, jeśli spojrzysz na niemieckie strony tych dwóch marek – obie należą do grupy Oplus – zobaczysz, że są raczej puste. Na przykład w przypadku Oppo nie ma już sekcji prowadzącej do wyświetlania produktów, ich funkcji, a nawet linków do zakupu. Dla porównania francuska strona producenta zawiera „ smartfony „i kolejny” Połączone obiektys’ dla połączonych godzin i Słuchawki bezprzewodowe.

OPPO Niemcy
Niemiecka strona Oppo jest całkowicie pusta // Źródło: zrzut ekranu

Po stronie niemieckiego serwisu OnePlus na pierwszy rzut oka wszystko nadal wygląda normalnie. Ale wystarczy spojrzeć na stronę sklepu internetowego, sekcję dotyczącą smartfonów, aby wiedzieć, że po tej stronie nic nie ma.

OnePlus Niemcy
Nie można znaleźć smartfona dostępnego do zakupu na stronie OnePlus Germany // Źródło: zrzut ekranu

Ta sama historia dla podłączonych zegarków. Jednak nie martw się pierwszy na innych rodzajach produktów.

Dlaczego Oppo i OnePlus przestały sprzedawać smartfony w Niemczech?

Oczywiście zastanawiamy się, co mogło spowodować taką sytuację. Odpowiedzi musi szukać niemiecki wymiar sprawiedliwości. W rzeczywistości Nokia prowadziła sprawę prawną z Oppo i OnePlus. Przypomnijmy, że marka Nokia jest eksploatowana nie tylko na rynku smartfonów. To także i przede wszystkim bardzo ważna grupa w sektorze telekomunikacyjnym, m.in. infrastruktura 4G i Sieć 5G.

Fińska firma zaatakowała jednak Oppo i OnePlus, zarzucając im nielegalne korzystanie z technologii 4G i 5G. Dwóm producentom zarzucono więc nieopłacanie Nokii odpowiednich licencji, co z pewnością stanowi naruszenie. Innymi słowy, byłaby to kradzież własności intelektualnej. Obo odwołał się jednak od pierwszej decyzji, ale mimo tej próby sąd w Mannheim potwierdził pierwsze zdanie.

READ  Który model kupić w marcu 2023?

Już wtedy groźba wydalenia zagrażała sprzedaży smartfonów Oppo i OnePlus w Niemczech. Wydaje się, że to ryzyko się zmaterializowało.

Odpowiedź Oppo

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z francuskimi spółkami zależnymi Oppo i OnePlus. Nasza pierwsza odpowiedź była szczególnie uzasadniona wskazaniem palcem małego miejskiego stoiska ze strony Nokii.

Jako właściciel kilku patentów 5G, Oppo ceni sobie rolę własności intelektualnej w innowacjach. Jesteśmy przyzwyczajeni do zawierania umów licencyjnych z wieloma wiodącymi firmami i jesteśmy zobowiązani do wspierania zdrowego ekosystemu IP. Dzień po wygaśnięciu umowy Oppo i Nokia 4G Nokia natychmiast podjęła kroki prawne, żądając nieuzasadnionej opłaty za odnowienie.

Ponadto Oppo twierdzi, że już podejmuje niezbędne kroki, aby powrócić do normalności, potwierdzając mimochodem tymczasowy charakter tego zawieszenia.

Nasze długoterminowe zaangażowanie na rynku niemieckim pozostaje nienaruszone i aktywnie współpracujemy z zainteresowanymi stronami, aby rozwiązać bieżący problem. Oprócz tymczasowego zawieszenia sprzedaży i marketingu produktów, których dotyczy problem, poprzez kanały należące do Oppo, Oppo będzie kontynuować swoją działalność w Niemczech. W tym czasie użytkownicy mogą nadal korzystać z produktów Oppo, uzyskiwać dostęp do usług posprzedażnych, otrzymywać przyszłe aktualizacje systemu operacyjnego i nie tylko.

Francja nie jest zaniepokojona

Kolejne uzasadnione pytanie: czy to tymczasowe zawieszenie sprzedaży wpłynęło na Francję? Nie, odpowiedział Oppo. ” Pozostałe rynki pozostają bez zmian. Nakaz ogranicza się do czasowego zawieszenia sprzedaży i marketingu produktów, których dotyczy problem, za pośrednictwem kanałów należących do Oppo w Niemczech ».


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz przeczytać nasze artykuły i pliki oraz obejrzeć najnowsze filmy na YouTube.

Aby wiedzieć wszystko o Sieć 5G