Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego nie ma pisarek

Jak zapewne wiesz, Geralt nie jest jedyną czarownicą w świecie Wiedźmina. Wiesz też, że wszyscy są mężczyznami. Dlaczego nie ma pisarek? Albo wiedźmin? Drugi sezon Wiedźmina oparty jest na wyobraźni polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego.

Jego powieści odniosły taki sukces, że przerodziły się w gry wideo. Co więcej, powieść i gry wideo przekonały Netflix do wprowadzenia jej na żywo. Z sukcesem, który znamy. Wiedźmin po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2019 roku na platformie transmisji na żywo. Drugi sezon spodziewany jest w ostatnim kwartale 2021 roku.

Netflix i jego modyfikacje

Jeśli chodzi o sagę Netflix Wiedźmin, produkcja dawała sobie pewne swobody. Zamiast skupiać się na Geralcie z River (Henry Cavill), serial podąża za rozwojem dwóch innych postaci: Yennefer z Vengerbergu oraz Ciri, spadkobierczyni Cintry. W drugim sezonie Wiedźmina Geralt i Ciri w końcu spotykają się. W związku z tym za Ciri będzie odpowiadał Geralt. Ta ostatnia zajmie się jej szkoleniem z innymi pisarzami. Kto może sobie wyobrazić, że zostanie magiem? To jest bardziej skomplikowane, niż się wydaje.

Wiele wiedźminów tak … kobiety nie czarownicy

W powieściach Sapkowskiego nasz bohater często konfrontuje się z kolegami z klasy. Ale oni wszyscy są mężczyznami. Są oczywiście magowie, ale ich moce i umiejętności bardzo różnią się od naszych żółtookich przyjaciół. Początkujący rozpoczynają trening bardzo wcześnie.

W programie chemicznym wdychanie związków mutagennych oraz ohydne i brutalne ćwiczenia fizyczne i magiczne. Geralt de Riviere jest najbardziej dumnym aktorem. Podczas tego „treningu” przechodzą wysięgniki, które dodają im siły, siły i wytrzymałości. Ale także spraw, by był sterylny.

Fatal Trials

Aby zostać czarodziejem, musisz przejść serię testów. Testy, które się rozwijają, prowadzą do przemian fizycznych. Szczególnie przerażającym testem jest tak zwany test ziołowy. Test trwa tydzień. Tydzień, podczas którego przyszły mag otrzymuje specjalne kultury wirusowe i inne składniki, które zmodyfikują całe jego ciało. Ci, którzy przeżyją, widzą, jak ich zdolności się mnożą, stają się silniejsze, bardziej żywe i starzeją się wolniej niż zwykle.

READ  Béatrice Malige-Dufrenne prezentuje 3F: Celestinow French Film Festival

To właśnie te testy najczęściej wykluczają młode kobiety. W rzeczywistości od czasu istnienia czarownic żadna kobieta nie zdała tego testu. Może to wynikać z natury samego testu. Test przeznaczony jest dla mężczyzn.

Ciri jako jedyna czarodziejka?

Jest to niepotwierdzone życzenie zbyt wielu fanów serii. W drugim sezonie Wiedźmina Ciri trenuje jako Kaer Morhen pod kierunkiem Geralta i kilku pisarzy. Ale w przeciwieństwie do naszego bohatera i przyjaciół Lamberta i Iskela, nie przejdzie przez zwykłą magię rytualną. W pewnym sensie będzie to nowa filia Szkoły Wilka.

Mamy jednak prawo oczekiwać „niewierności” od twórców tego programu Netflix. Ale trudno sobie wyobrazić, jak platforma to robi. Gdyby Sapkowski nigdy nie stworzył czarodzieja, nie byłoby to w gestii Netflixa. Na razie data premiery nie została oficjalnie ustalona.