Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

DFCO Feminine ma na celu utrzymanie… na minimum

Po siedmiu tygodniach przygotowań, przerywanych meczami towarzyskimi, panie z DFCO wracają do pracy. Rozpoczynają się w sobotę 10 września 2022 w Montpellier (rozpoczęcie o 14:30), piąty sezon z rzędu w Elity, w D1. „Montpellier to klub, który zawsze znajduje się w pierwszej piątce, Analizuje trener Dijon, Christoph Forrest. Spodziewamy się tam wielkiego meczu, będziemy mieli okazję walczyć, ale nie powinniśmy tam jechać z kwiatkiem w Wenecji.. Dobrze przetestowany od samego początku, podczas gdy Czerwoni są nowo zainstalowani w nowym Centrum Szkoleniowym St Apollinaire, Ma ambicje na nowy sezon.

Pół pustej strony

Siła człowieka Od DFCO zostało to szeroko naprawione tego lata. Kilkanaście odlotów, dziesiątki przylotów i Do dyspozycji trenera jest grupa 23 zawodnikówChristoph Forrest, który rozpoczyna swój drugi sezon w klubie: „Powiemy, że to w połowie pusta karta, a połowa graczy została z zeszłego roku. Zatrzymaliśmy graczy, których chcieliśmy zatrzymać. To ciekawa grupa, polegamy na wszystkim na świecie, mamy szczęście, że wypróbowaliśmy graczy we wszystkich pozycjach”.

Szafa na sezon 2022/2023 jest bardzo kosmopolitycznaz graczami z Kanady, Polski, Danii, Hiszpanii i Haiti. „Wszystko idzie dobrze, wiadomości są bardzo zintegrowane. Jest dużo cudzoziemek. Czasami jest bariera językowa, ale udaje nam się zrozumieć”uśmiecha się Lina Guch, która zapewnia, że ​​kierownictwo jest w języku angielskim.

Rekruci, którzy starają się nauczyć francuskiego, Podkreśla: „Oni próbują, w porządku, w obie strony”.. Z dziesięciu opowiadań dziewięć mówi lub rozumie po francusku, Trener Christoph Forrest uspokaja. Będziemy się dostosowywać w miarę postępów. mój asystent (Guillaume Serra, przyp. red.) Mówi dobrze po angielsku, to on zapewnia tłumaczenie”.

Jaki jest cel?

W zeszłym sezonie DFCO się bało. Utrzymanie zostało oficjalnie zatwierdzone ostatniego dnia, zajmując ostatnie dziesiąte miejsce (na dwanaście zespołów). Sytuacja, której nikt nie chce zobaczyć ponownie. „Musisz jak najszybciej zająć się konserwacją. Celem nie jest ponowne przeżywanie zeszłorocznego sezonu” – powiedział. Zapowiada Lénę Goetsch, która rozpoczyna swój czwarty sezon w klubie. „Priorytetem jest konserwacja, zrobimy Jay Rowe, Las Kristof obfituje. W zeszłym roku walczyliśmy do końca”..

Konserwacja czy więcej? Apetyt przychodzi wraz z jedzeniem.zapowiada Christoph Forrest, który chce „Nie boję się nikogo”. „Masz ambicje, inaczej nie zrobimy postępów”., myśli Léna Goetsch. Po spotkaniu z maszyną i zawodnikami, Cel został ogłoszony: bramka znajduje się pomiędzy szóstym a ósmym miejscem.

READ  Puchar Skandynawii/Kontynentalny. Mael Tyrode w pierwszej dziesiątce w Lahti

Nie będzie to łatwe zadanie. DFCO nigdy w swojej młodej historii nie zakończyło sezonu w elicie poza ósmą lokatą. D1 to mistrzostwa trzech prędkości, dla uproszczenia. Na szczycie walczą o tytuł Paris Saint-Germain i Lyon. Z tyłu FC Paris, Montpellier i Bordeaux muszą walczyć o trzecie miejsce. A wszystkie inne drużyny, w tym Dijon, walczą o to, by nie spaść na sam dół tabeli. „Musimy przejść przez zespoły takie jak Reims czy Guingamp (sezony siódmy i ósmy). Kiedy dotrzemy do Dijon, gdy zobaczymy warunki treningowe, powinniśmy mieć nieco większe ambicje”.Trener bije.

Nowe centrum szkoleniowe…

Wydostań się z popiersi. W tym sezonie DFCO dołącza do Centrum Szkoleniowego i Rezerwy w budynku naprzeciwko team buildingu Ligue 2, w obrębie kompleksu Saint-Apollinaire. „To pozytyw. Niewiele klubów ma takie obiekty. Czasu na adaptację jest mało, wszystko się jeszcze nie skończyło. Powinniśmy mieć boisko 'do końca września'”, Doceń trenera Christopha Forresta. Mecz z Bordeaux, drugiego dnia D1, odbędzie się na łące Gastona Girarda, pozostawionej przez grających panów… Wyjedź do Bordeaux w ten weekend.

„Warunki są lepsze, mamy wszystko pod ręką”Léna Goetsch potwierdza: Co podkreśla wygodę szatni, dostęp do balneoterapii na uzdrowienie. Gracze mają więc do dyspozycji własny plac zabaw, salonik, siłownię i salę fizjoterapeutyczną z ciepłymi i zimnymi prysznicami. „On jest naprawdę profesjonalny. Klub się rozwija. Prezydent chciał zrobić coś dobrego dla dziewczyn, dziękujemy mu za to, teraz do nas należy oddanie”, Ogłasza Christoph Forrest.

…i nowy manager!

Od początku lipcaA DFCO może polegać na „kierowniku”Sylvan Carrick, były koordynator lekkoatletyki, od 13 lat, z Fleury (4 w pierwszym sezonie w zeszłym sezonie). „Ma wizytówkę i książkę adresową i pozwolił nam rekrutować za granicą, Christoph Forrest jest przekonany. Zajmuje się sprawami, którymi zajmowałeś się w zeszłym roku, takimi jak podróże czy zatrudnienie. Ja daje mi więcej swobody w terenie z moją załogą.”

  • Kobiety z DFCO – i żeńskie drużyny w regionie, w innych dyscyplinach sportowych – będą uhonorowane w każdą środę o godz 100% sport Między 18:00 a 19:00!
READ  Tokio 2020 – Francja – Hiszpania na żywo

Profil rekruterów