Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy wymieniono względną przestrzeń drukarek rakietowych 3D? – najnowsze wiadomości

Relativity Space to start-up z drukarką 3D, który właśnie zakończył ogromną zbiórkę funduszy Class E. CEO Tim Ellis powiedział w listopadzie 2020 r., że Relativity Space jest „początkiem wizji. przemysł”, zgodnie z CNBC.

Notowane na giełdzie firmy lotnicze obejmują Richard Branson, Virgin Galactic, Boeing, Northrop Grumman i Lockheed Martin. Przestrzenie względności, takie jak SpaceX i Blue Origin, nie są przedmiotem publicznego obrotu.

Rakiety wydrukowane w 3D przez Relativity Space

Ellis powiedział w komunikacie prasowym firmy, że podstawową misją Relativity Space jest „drukowanie w 3D kompletnych rakiet i budowa bazy przemysłowej dla ludzkości na Marsie”. „Skalowalne, autonomiczne drukowanie 3D jest absolutnie niezbędne do rozwoju na Marsie, a Terran R to drugi krok produktu w długoterminowej podróży, którą Relativity planuje na przyszłość”.

Artykuł jest kontynuowany pod ad

Relativity Space planuje wykorzystać nowy kapitał Klasy E do zwiększenia produkcji swojej piętrowej rakiety Terran R. Terran R ma 216 stóp wysokości, jest w pełni wielokrotnego użytku i może wystrzelić 20-krotnie większy ładunek. Terran 1, jego pierwszy pocisk.

Artykuł jest kontynuowany pod ad

Według prognoz Terran 1 wykona swój pierwszy lot orbitalny pod koniec 2021 r., a drugi w czerwcu 2022 r Weź Crunch. Oczekuje się, że Terran R zostanie wystrzelony w 2024 roku.

Ellis porównał wykorzystanie druku 3D w rakietach do „zmiany paradygmatu w produkcji”, podobnej do przejścia z silników spalinowych opalanych gazem na elektryczne, według Weź Crunch.

Ocena i finansowanie przestrzeni względnej

Przyjrzyjmy się historii pozyskiwania funduszy w Przestrzeni Względności. Baza Crunch Ujawnia, że ​​​​startup ma do tej pory łączne finansowanie w wysokości 1,3 miliarda dolarów w sześciu rundach zbierania funduszy.

Artykuł jest kontynuowany pod ad

Seria C: W październiku 2019 r. łącznie 24 inwestorów wniosło do firmy dodatkowe 140 mln USD. Ta seria C była prowadzona przez Bond and Tribe Capital.

Seria D: W listopadzie 2020 r. firma zamknęła rundę finansowania o wartości 500 milionów dolarów, która podniosła jej wycenę do 2,3 miliarda dolarów. Tiger Global Management jest wymieniony jako główny inwestor w cyklu finansowania Serii D.

Artykuł jest kontynuowany pod ad

Seria E: W czerwcu 2021 r. Relativity Space zamknęła rundę finansowania Series E. Fidelity Management and Research poprowadziła rundę finansowania o wartości 650 milionów dolarów, podnosząc wycenę startupu do 4,2 miliarda dolarów.

Względny obszar ipo

Źródło: istock

Artykuł jest kontynuowany pod ad