Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy Thomas Pesquet powróci na Ziemię w ten weekend?

Niekorzystne warunki pogodowe na Florydzie utrudniają NASA i SpaceX wyniesienie kapsuł Smoka z Ziemi i powrót na Ziemię. Matthias Maurer może nie być w stanie dołączyć do Thomasa Pesqueta na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. wyjaśnienia.

Chociaż początkowo planowano wystrzelić Crew-3, który będzie europejskim astronautą na pokładzie Matthias Maurer, zanim Załoga-2 powróci na Ziemię z Tomasz Bisket i trzech astronautów z NASAzespoły misyjne SpaceX A NASA rozważa teraz powrót na Ziemię Załogi-2 przed odejściem Załogi-3 stacja Kosmiczna. Frustrująca sytuacja, którą można wytłumaczyć warunkami pogodowymi, które trzeba mieć nad Florydą podczas operacji startu i odzyskiwania. W tym niestabilnym listopadzie nie jest łatwo.

Mała szansa, by Thomas Pesquet powitał Matthiasa Maurera na orbicie

W tym duchu Thomas Pesquet i trzej inni astronauci Crew-2 mogli wrócić na Ziemię w niedzielę 7 listopada (ósmy od daty ratowania). Jeśli chodzi o Załogę-3, wystartuje ona dopiero w poniedziałek 8 listopada. W związku z tym ogłoszono niekorzystne warunki pogodowe z zaledwie 40% szansą na właściwy czas startu w sobotę 6 listopada i niewiele lepszą następnego dnia. Główne zainteresowania sloty silny do startu, cumulus Jak również aktywność elektryczna, która może powodować problemy w instalacjach. Jeśli chodzi o niedzielę, obawy o pogodę leżą nad lokalizacjamiprzerwa w uruchomieniu (tj. gdzie kapsułka może odpaść, jeśli trzeba ją pilnie wyjąć) wyrzutnia).

Która Załoga 3 lub Załoga 2 odpali swoje silniki jako pierwsza?

Jedyną pewną rzeczą, jaką mamy w momencie publikacji tego artykułu, jest to, że NASA i SpaceX zrezygnowały z wypuszczenia Crew-2 w ten weekend. Zespoły z obu misji podejmą ostateczną decyzję, czy w najbliższych dniach, a nawet w ciągu kilku następnych godzin, w zależności od zmieniających się warunków pogodowych, ale także biorąc pod uwagę czas wymagany między startami a powrotami, podjąć ostateczną decyzję w sprawie priorytetów startów Załogi-3 lub powrotów Załogi-2. NASA organizuje dziś o 17.30 konferencję prasową z załogą Crew-2.

READ  A gdyby Ziemia nagle przestała się obracać?

Przypominamy, że kapsuła Smocza Załoga Od SpaceX w stanie pozostać w orbitowanie Przez co najmniej 210 dni zgodnie z wymaganiami NASA. Dalsze analizy mogą w razie potrzeby pozwolić na dłuższe pozostawanie statku kosmicznego na orbicie. Kapsuła została wystrzelona 23 kwietnia 2021 roku i następnego dnia dotarła na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Od 5 listopada minęło 196 dni odkąd zadokowałem w złożona orbita.

Thomas Pesquet żegna się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną

Artykuł autorstwa Remy Decor Opublikowano 01/11/2021

Drugi pobyt Thomasa Bisqueta na pokładzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna koniec. Europejski astronauta z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) przygotowuje się do lądowania na Ziemi w dniach 4-5 listopada. Jeśli nie wróci już do kompleksu orbitalnego, jego kariera jako astronauty jest wyraźnie daleka od zakończenia. ma księżyc w centrum zainteresowania.

Po ponad sześciu miesiącach na orbicie na pokładzie stacji kosmicznej, do której dołączył w kwietniu 2021 roku, europejski astronauta Thomas Bisquet przygotowuje się do powrotu na Ziemię z trzema innymi astronautami. Jego data powrotu jest wciąż niepewna, ale jest zaplanowana na 4 lub 5 listopada, a nawet na inny dzień z powodu przesunięcia premiery Crew-3 z 31 października na 3 listopada. Na początku powinien był wrócić wcześniej, ale kolejne opóźnienia od Start załogi 3Który przewozi czterech astronautów, w tym Europejczyka Matthias Maurer, NASA zmusiła do odroczenia powrotu Francuza na Ziemię o kilka dni. Powinieneś też wiedzieć, że Niemcy i Francuzi zrobili teczkę zmuszać Aby obaj europejscy astronauci mogli znaleźć się razem na orbicie. Komunikaty, które schlebiają arogancji obu krajów, ale nie mają praktycznego ani naukowego zainteresowania.

Z ponad 230 doświadczeniami na ladzie w jego imieniu misja alfa, ale także wspólnikom Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Thomasowi Pesquetowi udało się umieścić go na wyróżniającej go orbicie Kilka spacerów kosmicznych, w celu zainstalowania nowych paneli słonecznych i złamanych kłód. 4 października objął dowództwo Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, stając się pierwszym francuskim astronautą na tym stanowisku.

Tematyczny księżyc Thomasa Bisqueta

To wyjście ze stacji kosmicznej oznacza koniec okresu jego kariery, który pozwolił mu na dwa długie pobyty. czas trwania Na pokładzie kompleksu orbitalnego. Nic dziwnego, że Thomas Pesquet tam nie wróci. W rzeczywistości Europejska Agencja Kosmiczna gwarantuje dwa loty dla każdego z astronautów. Jak dotąd, gdyby wszyscy astronauci promocyjni Thomasa Bisqueta z 2009 roku wykonali co najmniej jeden lot załogowy, czterech z nich i tak musiałoby wykonać drugi lot. Po Samantha Cristoforetti, która ma wystartować na wiosnę 2022 roku, do lotu po raz drugi czekają jeszcze Timothy Beck i Andreas Mogensen, co prowadzi nas do 2025 roku. Odniesiemy się do przypadku wybranego Niemca Matthiasa Maurera w 2015 roku, a kto będzie za kilka godzin.Niewielu przygotowuje się do pierwszego załogowego lotu.

READ  Dlaczego na naszej planecie jest więcej gatunków lądowych niż morskich?

wiedząc to Klasa astronautów 2022 Będzie działać w latach 2025-2026 i żaden z astronautów z 2009 roku nie powróci do kompleksu orbitalnego. Jednak ich kariera się nie skończy. W rzeczywistości Europejska Agencja Kosmiczna ma na pokładzie trzy loty europejskich astronautów Brama. Jego trzy misje będą dedykowane weteranom, więc Thomas Bisquet i jego przyjaciele z klasy 2009 będą ustawiać się w kolejce, aby aplikować na te misje w pobliżu Księżyca. Ale bez lądowania na Księżycu.

Nie wolno nam kryć twarzy, jest bardzo prawdopodobne, że ci trzej wojownicy znajdą się wśród krajów, które najwięcej wpłacają do budżetu Europejskiej Agencji Kosmicznej (Niemcy, Francja i Włochy). Ponadto główny wkład Francji i Włoch do portalu, który Zapewni to dwóm europejskim jednostkom To księżycowa stacja kosmiczna i Niemcy, która zapewnia moduł serwisowy Oriona. Powiedz inaczej, Thomas Pesquet i Alexander Gerst zbliżyli się siłą, aby podróżować na pokładzie bramy. Trzecie miejsce powinien zająć Włoch. O to miejsce rywalizuje dwóch astronautów: Luca Parmitano i Samantha Cristoforetti.

Futura w gwiazdachTo niezapomniane miejsce spotkań miłośników astronomii i kosmosu. Każdego pierwszego dnia miesiąca spotkaj się z nami na pełną wycieczkę po efemerydach miesiąca z poradami, jak najlepiej obserwować, co dzieje się na niebie. Odcinek specjalny, publikowany co 15. każdego miesiąca, pozwoli ci dowiedzieć się więcej o konkretnym obiekcie lub wydarzeniu, które będzie oznaczać wiadomości astronomiczne i kosmiczne.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?