Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Seksualność: Czy BMI wpływa na pożądanie seksualne?

podstawowy
Otyłość i zaburzenia seksualne mają ścisły związek. W każdym razie u ludzi. Z drugiej strony, u kobiet BMI nie ma bezpośredniego wpływu na funkcje seksualne. Co nie znaczy, że pożądanie seksualne jest oszczędzone …

Dr Ilaria Luca (Szpital Uniwersytecki Vudois – Lozanna) opisuje w artykule naukowym na temat „Zaburzenia seksualne u mężczyzn i otyłość”: „Wyraźnie wykazano związek między otyłością a pogorszeniem funkcji erekcji”.

Co więcej, twierdzi również, że „dramatyczna zmiana codziennych nawyków, promowanie utraty wagi poprzez odpowiednią dietę i zwiększoną aktywność fizyczną, okazały się mieć pozytywny wpływ na życie seksualne otyłych pacjentów”.

pogarszające się selfie

U kobiet nieliczne badania przeprowadzone na ten temat nie wykazują takiego związku. „Nie stwierdzono różnic w częstości występowania dysfunkcji seksualnych u kobiet między kobietami z nadwagą/otyłością (44,4%) a kobietami o normalnej wadze (55,6%),” donosi Piero Borselli i jego zespół. Uniwersytet Chieti (Włochy), po pracy z 419 kobietami. Autorzy dodają jednak, że w obrazie ciała stwierdzono istotne różnice.

W innej pracy opublikowanej w 2007 roku SH Larsen z Instytutu Medycyny Prewencyjnej w Kopenhadze wyjaśnił, że „niska samoocena spowodowana niezadowoleniem z wizerunku ciała może również wpływać na pożądanie”.

Istnieje również notatka przygotowana przez Ilarię Luca (Lozanna) dla mężczyzn: „Zmodyfikowany obraz ciała z powodu otyłości, zmniejszony funkcjonalny rozmiar penisa z powodu tkanki tłuszczowej łonowej i zmniejszone zdolności fizyczne mogą podważyć zaufanie do seksu. pożądanie seksualne”

READ  „Ostateczny los wszechświata zależy od ciemnej energii”.