Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tajemniczy obiekt powoduje częste eksplozje we wszechświecie

Astronomowie zaobserwowali powtarzającą się eksplozję tajemniczego ciała kosmicznego, dokładnie 1652 razy w ciągu 60 godzin obserwacji. Naukowcy zastanawiają się, skąd biorą się te kosmiczne eksplozje i mają nadzieję, że dokładniejsza analiza pozwoli im zbliżyć się do odpowiedzi.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Blazery, gigantyczne czarne dziury przyspieszające promieniowanie kosmiczne
To świetny pierwszy! Naukowcom udało się wyśledzić odległe źródło wysokoenergetycznej emisji neutrin, wyimaginowanej cząstki, która normalnie przechodzi przez materię bez interakcji z nią. Skąd pochodzi to neutrino? Jak to zostało odkryte? Odpowiadam w tym filmie.

Aby być bardziej precyzyjnym, te Naukowcy astronomii Zwróć uwagę na tzw Radio impulsowe (FRB, przetłumaczone przez szybki sygnał radiowy), zjawisko, które pozostaje niewyjaśnione. FRB przekładają się na impulsy w paśmie radio ten duch elektromagnetyczne, mierzone tutaj impulsy trwają czasem kilka tysięcznych sekundy (tworzą taką samą liczbę)energia od słońca za rok!). Pomiary zostały wykonane z teleskop szybko, najczulszy na świecie radioteleskop, znajdujący się w Chinach podczas obserwacji obiektu o nazwie FRB 121102.

Astronomowie zaobserwowali zjawisko, które wciąż jest nieznane

pochodzenie budowa ciała Spośród tych FRB wciąż nie wiadomo: większość obserwowanych FRB pochodzi z bardzo daleko od nas, w głębokim wszechświecie, co komplikuje badanie tego zjawiska. Gdy niektórzy badacze stawiają hipotezy dotyczące możliwości odkrycia inteligencja Niektóre są pozaziemskie, inne skłaniają się zamiast tego do interpretacji, która obejmuje: czarne dziury które odparowują, gwiazdy neutronowe a nawet śmierci pulsary Jego typ jest wciąż nieznany. Ale w 2020 r. notatka była magnetyczny SGR 1935+2154 umożliwił pomiar pierwszego impulsu radiowego w naszej Drodze Mlecznej, co skłoniło naukowców do preferowania magnesów jako źródła FRB.

Ale czym jest magnetar?

a magnetyczny Jest to gwiazda neutronowa charakteryzująca się pole magnetyczne Zbyt surowe. Te intensywne pola magnetyczne (miliardy razy silniejsze niż te na Ziemi) mogą czasami doświadczać gwałtownych wybuchów, wytwarzając potężne wybuchy energii. Astronomowie wciąż badają, czy zmierzone FRB są spowodowane początkowymi erupcjami, czy też wynikającą z tego falą uderzeniową rozchodzącą się Materiał o gwieździe.

READ  Jak komary wykrywają ugryzienia ludzi?

Jednak w przypadku FRB 121102 szybkie następowanie po sobie tych rozbłysków radiowych rodzi pytania astronomów: Według Bing Zhanga, Astro-fizyk Na Uniwersytecie Nevada, którzy uczestniczyli W badaniu, nie mogą pochodzić z kurzu i Gaz otaczające środowisko, ponieważ materiały te musiałyby zostać podgrzane, aby wytworzyć te potężne pulsacje, a następnie schłodzone, aby móc wywołać nową eksplozję, a wszystko to w ciągu kilku milisekund.

Podczas gdy dane zebrane w FRB 212102 wydają się być wypaczone w kierunku hipotezy magnetyczny, wyniki nie są na tyle jednoznaczne, aby to potwierdzić: magnesy obserwowane w 2020 roku na naszym terenie galaktyka Nie wydawał wielu wybuchów w tak krótkim czasie. Ale według Victorii Caspi, astrofizyka z McGill University w Montrealu, można to wytłumaczyć wiekiem tego magnetara i być może młodszy magnetar odpowiada obserwacjom FRB 1211102. Dodaje również, że wysoka czułość szybkiego radioteleskopu może wyjaśnić pomiar tak dużej aktywności, co mogło nie być możliwe w przypadku innych teleskopów. Tymczasem naukowcy starają się ustalić, czy młody magnetar rzeczywiście może wytwarzać takie impulsy, czy też astronomowie mają do czynienia z innym typem obiektu kosmicznego.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?