Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy ruszy produkcja „nowej” Tesli Model 3?

Czy ruszy produkcja „nowej” Tesli Model 3?

Fabryki Tesli będą produkować tego lata mniej samochodów, co może mieć miejsce w przypadku zmodyfikowanego Modelu 3.

Tesla Model 3 // Źródło: Taun Stewart sur Unsplash

Po osiągnięciu nowego rekordu w drugim kwartale 2023 roku Tesla powinna być zmuszona do ograniczenia tempa produkcji. Elon Musk, ekscentryczny prezes firmy, ogłosił inwestorom — za pośrednictwem… Teslarati – Że fabryki zostaną tymczasowo zamknięte tego lata, aby otrzymać szereg „ulepszeń”.

Charakter wspomnianych ulepszeń nie jest określony, ale zakłada się, że miały one miejsce w ulepszonym Modelu 3, znanym również jako Model 3 „Project Highland”. Przybycie tej osoby wydaje się teraz bardzo bliskie. Zdjęcia lub filmy dość dobrze zakamuflowanych prototypów odtwarzają się przez kilka tygodni.

Produkcja jednostek przedprodukcyjnych w Chinach

W maju Elon Musk odwiedził fabrykę w Szanghaju, która wraz z zakładem Freemont produkuje Model 3. Dla lokalnych mediów wizyta ta ma kojarzyć się z pojawieniem się Modelu 3 „Project Highland”. Amerykański lider miał przyjechać zobaczyć na własne oczy zmiany wprowadzone w fabryce w ramach przygotowań do przyjazdu samochodu. Chińskie media podały również, że Szanghaj rozpoczął już montaż jednostek przedprodukcyjnych.

Czego oczekujesz od Tesli Model 3 Highland?

To jest wielkie pytanie, które wszyscy zadają: jak będzie wyglądał odnowiony Model 3? Niestety, możemy udzielić tylko częściowej odpowiedzi, ponieważ Tesla nie przesłała w tym momencie niczego. Skradzione zdjęcia pokazały, że przód zostanie znacznie ulepszony. Tesla skorzysta również z tej aktualizacji, aby ulepszyć półautonomiczny system jazdy samochodu, dzięki wdrożeniu oprogramowania Hardware4.

Kierownica i siedzenia również mogą ulec zmianie. Kosmetyczne zmiany zostaną również wprowadzone do programu, z nowymi oponami i większą ilością materiałów pochodzących z recyklingu dodanych do kabiny. Z drugiej strony źródła hałasu wejściowego nie wskazują na poprawę autonomii lub wydajności.

READ  E3, światowe miejsce spotkań gier wideo, nie odbędzie się w tym roku z powodu „nie wzbudzenia niezbędnego zainteresowania”.
Model Tesli 3
Model Tesli 3

Oficjalna prezentacja odświeżonego Modelu 3 powinna odbyć się w najbliższych tygodniach. Rozpoczęcie produkcji zostanie ogłoszone do pierwszego kwartału 2024 roku. Jeśli wierzyć plotkom, ceny pozostaną bez zmian.

Ta zmiana nastąpi 6 lat lub mniej po wprowadzeniu samochodu na rynek. Mogłoby to przywrócić zainteresowanie Modelem 3, który został całkowicie zepchnięty na dalszy plan przez Model Y.


Czy korzystasz z Google News (Wiadomości we Francji)? Możesz śledzić swoje ulubione media. On podąża Frandroid w Wiadomościach Google (i inni Numerama).