Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy Francja chce narzucić swoją morderczą politykę wolności całej Europie?

AA / Paryż / Fatih Karakaya

Pomimo odwołania, na prośbę Francji, antymuzułmańskiej kampanii nawoływania do nienawiści rozpoczętej przez Wydział Antydyskryminacyjny Rady Europy, kontrowersje wciąż rosną.

Rzeczywiście, w tej kampanii, która została opublikowana na stronie internetowej i w sieciach społecznościowych oddziału Rady Europy przeciwko dyskryminacji, zdjęcia zawoalowanych kobiet są udostępniane pod następującymi hasłami: „Wolność pod zasłoną”, „Przynieś radość i zaakceptuj zasłonę. ” A „Piękno w różnorodności jest jak wolność za zasłoną”.

Natychmiast francuscy politycy, zarówno z lewicy, jak i prawicy, ostro skrytykowali tę kampanię.

Przemawiając w telewizji LCI, Sarah El-Hairy, sekretarz stanu przy Ministrze Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu, odpowiedzialna za młodzież i uczestnictwo, powiedziała, że ​​kampania Rady Europy „Prawa, równość i obywatelstwo” zszokowała ją.

„Ta kampania jest całkowicie sprzeczna z naszymi wartościami” – powiedział El-Hairy.

Dodaje: „Francja broni wolności wyznania, ale to, co widzimy w tym filmie, jest prawdą wezwania do noszenia hidżabu, które potępia (…) naszą dezaprobatę, stąd wycofanie się z tej kampanii dzisiaj…”

Marine Le Pen, Eric Ciutti, Manuel Valls, Valerie Pecres, Eric Zemmour i inni politycy znani ze swoich antyislamskich postaw, w tym kobiety z zasłonami, również odpowiedzieli, mówiąc, że „promuje hidżab”.

  • Wpływ Francji?

Ale to, co szokuje muzułmanów, to przede wszystkim fakt, że Francja próbuje teraz narzucić swoją koncepcję „sekularyzmu” i „wartości republikańskie” instytucjom międzynarodowym.

Rzeczywiście, na marginesie przesłuchania w Senacie w środę, minister edukacji Jean-Michel Blanquer potępił wideo na korzyść muzułmańskich kobiet noszących hidżab. Widzi w tej interwencji formę wejścia ze strony „struktur, które nie idą w stronę wartości republikańskich”.

Czy list tego francuskiego ministra wskazuje, że Paryż będzie wywierał presję na instytucje międzynarodowe i europejskie, w szczególności Radę Europy, aby kwestionowały udział niektórych stowarzyszeń, instytucji i organizacji pozarządowych w swoich pracach?

READ  Ohm: Longoria nosi nową Michi Batshuayi

Czy Francja chce narzucić swoją politykę „zakazywania i rozwiązywania” stowarzyszeń, które bronią praw i interesów muzułmanów we Francji i Europie, czy też zwalczają islamofobię?

Chcąc narzucić morderczą wizję wolności całej Europie, wymierzoną w społeczność muzułmańską, Francja chce być rzecznikiem skrajnej prawicy w Europie?

Jak nie wspomnieć o możliwości kandydowania na prezydenta przez Erica Zemmoura, w debacie, która chce zakazać „muzułmańskich imion ze względu na asymilację obcokrajowców”?

Według mediów, potencjalny przyszły kandydat, który skarży się na cenzurę, od września był cytowany w ponad 14 tysiącach artykułów.

Dziesiątki internautów dokonały porównań między pomysłami Erica Zemmoura a francuskim rządem. „Jest to szczególnie odsłaniające tę obrzydliwą myśl, ponieważ neofaszysta katastrofy narodowej edukacji, który spędza czas na propagowaniu idei Zem…”, napisał np. „Pedossignol” komentując wideo Blanquera.

W tym kontekście organizacje międzynarodowe są zaniepokojone wzrostem prawicowych idei we Francji. Ale jasne jest, że Francja chce teraz narzucić te idee całej Europie, jednocześnie krytykując, jak na ironię, politykę Węgier czy Polski, która „skręci w prawo”.

Gdy wiemy, że obecnie jedynym krajem, który może konkurować w takiej kampanii, jest Francja, która w ciągu czterech lat związków była rozwiązana częściej niż w całej V Republice, nie wróży to dobrze.

Jeśli Europa ulegnie zagrożeniom ze strony Francji, jest to symbol, że skoczy razem z nią. Za słowami „separatysta”, „islamizm”, „terror” kryją się wszystkie wartości Europy, które mogą zniknąć.

Tylko część depesz, które Agencja Anadolu nadaje swoim abonentom za pośrednictwem Wewnętrznego Systemu Dystrybucji (HAS), emitowana jest na stronie AA w sposób zwięzły. Skontaktuj się z nami, aby się zapisać.