Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cztery sposoby na wyeliminowanie much z domu

Cztery sposoby na wyeliminowanie much z domu

Muchy domowe to znane szkodniki w domach na całym świecie. Kilka metod może pomóc w pozbyciu się much domowych. Pospolita mucha domowa, naukowo znana jako Musca domestica, jest muchą nie kłującą. Jednak każda z nich może przenosić ponad milion bakterii, które mogą być przenoszone na żywność i powierzchnie. Kilka metod może pomóc w zwalczaniu much domowych, w tym zabiegi odwadniające i spraye owadobójcze.

W tym artykule przyjrzymy się, jak pozbyć się much domowych. Sprawdzamy również, czy nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

4 sposoby na pozbycie się much domowych

Istnieje wiele technik eliminowania much domowych. Oto cztery najskuteczniejsze metody:

Sprzątanie domu.

Do rozmnażania much niezbędna jest woda. Jest istotną częścią ich diety, ponieważ muchy nie mogą żyć dłużej niż 48 godzin bez dostępu do wody. Wiele inwazji much domowych jest spowodowanych przez nadmierną wilgoć i gromadzenie się gruzu w domu. Woda często może zbierać się w wilgotnych lub wilgotnych miejscach, takich jak zlewy lub zlewy.

Należy sprawdzić i wyczyścić następujące obszary:

Podłogi, usuń jedzenie lub resztki
Umywalki, odpływy wannowe lub prysznicowe
banki
brudny mop
Wewnątrz koszy na śmieci
Pod urządzeniami, takimi jak lodówki
Pęknięcia w płytkach podłogowych lub ściennych, w których mogą rozwijać się bakterie.

Muchy domowe zwykle wchodzą z zewnątrz, ale czasami rozmnażają się w środku. Miejsca lęgowe w pomieszczeniach są częściej spotykane w budynkach z wewnętrznymi śmietnikami i zagęszczarkami.

Utrzymywanie czystych miejsc, w których rozmnażają się muchy domowe, może zapobiec przyszłym inwazjom. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

Do obszarów stojącej wody, takich jak rynny
Trzymaj drzwi lub inne wejścia zamknięte
sprzątanie zwierząt
Utrzymuj kubły na śmieci i ich otoczenie w czystości
Czyste, spleśniałe pokarmy, takie jak jabłka, które spadły z drzewa
Regularnie czyścić powierzchnie kuchenne i łazienkowe
Korzystanie z procesorów rur

READ  Liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii spadła do mniej niż 4500

Stała wilgotność w tubach zapewnia sprzyjające środowisko do rozmnażania się much. Czasami mogą wylądować na ścianach wokół wanny lub prysznica.

Aby sprawdzić muchy w odpływie

Nałóż przezroczystą taśmę na wlot odpływowy.
Upewnij się, że lepka strona jest skierowana w dół.
Pozostaw trochę miejsca, aby powietrze mogło przepływać przez odpływ i zachęcać muchy.
Okresowo sprawdzaj, czy muchy nie przykleiły się do taśmy. Liczba much, które się przyczepiają, wskazuje na stopień porażenia.

Oczyszczenie odpływu powinno zniszczyć teren lęgowy i zakończyć porażenie. Istnieje kilka opcji jego czyszczenia. Jednak zwykłe wybielacze lub środki do czyszczenia ścieków są nieskuteczne w usuwaniu bakterii. Każdy może:

Użyj szczotki do czyszczenia rur, aby wyszorować boki: szczotka powinna być tak ścierna jak szczotka druciana. Użyj kilku garnków z wrzącą wodą, aby usunąć brud po szczotkowaniu.

Wymieszaj sodę oczyszczoną, sól i ocet, aby uzyskać roztwór: wlej roztwór do odpływu i zostaw na noc. Następnie wróć rano, aby wylać wrzącą wodę do kanalizacji, aby wypłukać resztki.

Stosuj antybakteryjne kuracje drenażowe: jednak ich działanie może potrwać kilka tygodni.

Zainstaluj pułapki na muchy

Istnieje wiele rodzajów pułapek na muchy, które mogą pomóc wyeliminować plagę much. Urządzenia te obejmują:

Pułapki świetlne wykorzystują promienie ultrafioletowe do przyciągania much i płytkę kleju, aby je uwięzić. Są skuteczniejsze w walce z dużymi muchami.
Pułapki wykorzystujące prąd elektryczny o niskim napięciu do ogłuszania much.
Pułapki wykorzystujące przynęty do przyciągania much, takie jak miód lub inne słodkie smaki.
Urządzenia wykorzystujące feromony do przyciągania much. Pułapki na muchy są przydatne w identyfikacji infestacji, ale rzadko usuwają problem.

Wypróbuj spraye na muchy lub środki owadobójcze

Kilka sprayów i sprayów owadobójczych może pomóc w zwalczaniu much. Jeśli potrafią wyeliminować muchy pojedynczo, istnieją skuteczniejsze sposoby na wyeliminowanie porażenia.

READ  Wyrzutnia wielokrotnego użytku od ArianeGroup, francuskiej branży kolejowej, koncepcja Dacii... Pięć najczęściej czytanych artykułów

Pyrethrin, środek owadobójczy, który jest toksyczny dla owadów, można kupić jako spray do leczenia dorosłych much. Nebulizatory te są rozwiązaniem tymczasowym, które mogą być przydatne w połączeniu z innymi technikami. Osoby, które używają sprayów na muchy lub środków owadobójczych, powinny zachować ostrożność, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu ze skórą lub oczami i nie wdychać ich. Pyretryna nie jest bardzo toksyczna, ale może podrażniać skórę lub powodować inne łagodne objawy.

Zagrożenia zdrowotne much

Muchy na ogół nie są niebezpieczne, ale mogą być szkodnikami. W domu można znaleźć wiele z nich, w tym muchy domowe lub muszki owocowe. Niektóre muchy przenoszą zarazki, takie jak bakterie i inne czynniki zakaźne, które rozprzestrzeniają się w kontakcie z ludźmi lub żywnością. Te zarazki mogą powodować choroby i objawy, takie jak:

czerwonka
Biegunka
dur brzuszny
cholera
trachoma
epidemiczne zapalenie spojówek
infekcje skóry

Jednak muchy domowe nie są uważane za znaczące wektory chorób.

Streszczenie

Inwazje much domowych rzadko są szkodliwe. Ludzie mogą wypróbować różne techniki kontrolowania much domowych. Ważne jest, aby utrzymać dom i tereny na zewnątrz w czystości, aby leczyć i zapobiegać wszelkim problemom, które mogą się pojawić. Kilka produktów może pomóc w pozbyciu się much domowych, w tym pułapki i spraye. Należy zachować ostrożność podczas stosowania aerozoli owadobójczych, które mogą powodować łagodne podrażnienie skóry.

źródło

Khamisipour, F, et al. (2018). Przegląd systematyczny ludzkich patogenów przenoszonych przez muchę domową (Musca domestica L.).