Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziura „sypialna” blisko ziemi – start

Odkrycie

Ten artykuł jest zarezerwowany dla subskrybentów

Astronomowie odkryli pierwszą nieaktywną czarną dziurę w Drodze Mlecznej, która nie emituje promieniowania i jest zdradzona jedynie przez przyciąganie do gwiazdy towarzyszącej. Blisko naszej planety wskazuje, że te gwiazdy są wszędzie w galaktyce.

Nic nie widzisz w tym miejscu wszechświata. nic. Bez względu na moc i zaawansowanie naszych teleskopów, nigdy nie wykryjemy ani jednej maleńkiej wiązki światła, promieni gamma czy rentgenowskich… absolutnej próżni. Jednak gwiazda kręci się wokół tego miejsca. Może to oznaczać tylko jedno: tak naprawdę w cieniu czai się czarna dziura, dyskretna i nieaktywna, ale zdradziła swoje istnienie poprzez własną grawitację. To najbliższa naszej Układzie Słonecznym czarna dziura.

Międzynarodowy zespół naukowców dokonał odkrycia, przeczesując dane z Gaia, europejskiego satelity, który stworzył najobszerniejsze mapy Drogi Mlecznej. Gaia jest instalowana w kosmosie od 2014 roku i zaobserwowała i zarejestrowała ruch 1,46 miliarda gwiazd w naszej Drodze Mlecznej. Wydano najnowszy i najbardziej wszechstronny katalog danych W czerwcu br. Stanowi nieoceniony surowiec dla astrofizyków.

skomplikowane do sprawdzenia

W ten sposób Karim El-Badri i jego zespół natknęli się na czarną dziurę naszego sąsiada. „Latem 2018 roku moi moderatorzy i ja zaczęliśmy szukać ukrytych czarnych dziur otoczonych przez zwykłe gwiazdy o małej masie.mówi młody amerykański astronom…

READ  Chufu odkrywa planetę w kształcie piłki do rugby