Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cztery znaki, o których powinieneś wiedzieć

Jest to stan, który powinien rozwijać się o 25% co cztery lata: Niewydolność serca dotyka dziś 1,5 miliona Francuzów. Liczba, która jest niedoceniana, ponieważ pacjenci powoli diagnozują. Co roku choroba ta zabija 70 tysięcy osób. Głównie wpływa Osoby powyżej 60 roku życiaJednak częstość jej występowania wzrasta przed 55 rokiem życia, podobnie jak w innych krajach europejskich, ze względu na szkodliwe dla zdrowia nawyki związane ze stylem życia, takie jak palenie, brak aktywności fizycznej czy zła dieta.

Tak więc ten warunek nie jest trywialny i dlatego towarzystwo ubezpieczeń zdrowotnych zamierza rozpocząć w przyszłym tygodniu dużą kampanię uświadamiającą, szczególnie z reklamami i filmami emitowanymi do farmaceutów i niektórych lekarzy.

Duszność, zmęczenie, przybieranie na wadze i wzdęcia

Jeśli niewydolność serca zostanie zajęta odpowiednio wcześnie, najgorszego można uniknąć, ponieważ pojawiają się znaki ostrzegawcze, które powinny nas ostrzec. Są to oznaki, które mogą wydawać się trywialne, ale osoba może je wyczuć na przykład kilka tygodni przed zawałem serca. Stephanie Schramm jest lekarzem odpowiedzialnym za choroby przewlekłe w Ubezpieczeniu Zdrowotnym i szczegóły A objawy niewydolność serca „Często jest mylony z oznakami starzenia” – wyjaśnia.

Aby rozpoznać niewydolność serca, należy zwrócić uwagę na cztery różne objawy: „To duszność i duszność. To trudności ze snem i znaczna nadwaga” – wyjaśnia. „A potem spuchnięte stopy, w rękach, może być Zmęczony nieprawidłowy.”

W przypadku odczuwania wielu z tych objawów pacjent powinien szybko skonsultować się z lekarzem, aby rozpocząć leczenie. Oprócz leków styl życia jest równie ważny, jak mówi Stephanie Schramm: „Ćwiczenia fizyczne mogą być spacerami, jak chodzenie na zakupy. Nie masz słonej diety. Ponieważ jest to czynnik, który przyczynia się do obrzęku i osłabienia serca. „Dzięki identyfikacji objawów i szybkiemu leczeniu unika się konsekwencji życiowych. Każdego roku we Francji 200 000 osób jest hospitalizowanych z powodu jednego niewydolność serca.

READ  NASA ma pierwszy wyraźny obraz gwiazdy z Teleskopu Jamesa Webba