Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Paryżu dyrektorzy agencji kosmicznych opisują obecny stan kosmosu

Niedziela, 18 września o 73mi Międzynarodowy Kongres Astronautyczny (IAC) w Paryżu, ta duża masa cywilnego sektora kosmicznego zaczyna się jak zwykle od wymiany wizji między agencjami kosmicznymi głównych mocarstw. Ale w tym roku odnotowujemy nieobecność Rosji i Chin. W programie Księżyc i zrównoważony rozwój.

To nawyk, a jednocześnie bardzo ważny moment w sektorze kosmicznym, ponieważ jest to jedyny czas, kiedy dyrektorzy agencji na całym świecie spotykają się, aby podzielić się swoją wizją. W spotkaniu wzięli udział Bill Nelson, administrator NASA, były senator i były astronauta, Joseph Ashbacher, dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Lisa Campbell, administrator Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej (CSA), Hiroshi Yamakawa, prezes Jaxa (Japonia) i S. Somanath, dyrektor Isro (Indie). Francuska Agencja Kosmiczna (Cnes), która w tym roku jest gospodarzem IAC, była również krótko reprezentowana przez jej szefa Philippe’a Baptiste’a.

Przygotuj się na uspokojenie w czasach wielkiego konfliktu

Omówiono wojnę na Ukrainie. W obliczu napięć z Chinami i Rosją Bill Nelson poinformował, że rozmawiał ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Jurijem Borysowem. NASA nadal planuje deorbitację Międzynarodowej Stacji Kosmicznej po 2030 roku, a Nelson jest przekonany, że Rosja pozostanie tam do końca. Odnotowujemy nieobecność Chin z powodu problemu z kalendarzem według ich agencji (CNSA). Nelson powiedział, że współpraca z Chinami zależy przede wszystkim od woli Chin i podkreśla „brak przejrzystości” w ich programie kosmicznym.

Były astronauta USA przypomniał uspokajającą siłę astronautów pośród napięć geopolitycznych, takich jak astronauci Stafford i Leonov, którzy rozpoczęli misję Apollo Sojuz W 1975 r. został podzielony między Stany Zjednoczone i ZSRR. Ta misja, która miała miejsce w środku zimnej wojny, była pierwszym elementem składowym międzynarodowej współpracy, która doprowadziła do powstania Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Kierując się na księżyc

Bill Nelson kilkakrotnie zwracał na to uwagę podczas tej konferencji, dzisiejsza przestrzeń jest przestrzenią zajmowaną przez pokolenie aktorów i pracowników, którzy będą obserwować i uczestniczyć w powrocie mężczyzny – i przybyciu kobiet – na Księżyc, z misjami NASA Artemis . . Bill Nelson skorzystał z okazji, aby przypomnieć cel tego programu: zdobycie doświadczenia, umiejętności i technik na pierwszą załogową misję na Marsa „w 2030 roku”. Bardzo trudny termin do dotrzymania.

READ  Według tego badania wirus Epsteina-Barra jest odpowiedzialny za stwardnienie rozsiane

Liderzy ESA, Jaxa i CSA odnotowali duży udział w programie Artemis: Contribution of the European ESM Unit na statek Orionrozwijać się Ciśnieniowy japoński moduł księżycowy, budując stację orbitalną Gateway z jednostkami japońskimi i europejskimi oraz kanadyjskim ramieniem robota. Indie nie uczestniczą w programie, ponieważ chcą pokojowo wdrożyć krajowy program robotyki księżycowej. Pamiętaj, że Chiny i Rosja połączyły się, aby zbudować bazę księżycową.

Space4All: przestrzeń dla każdego

Szefowie agencji zauważyli różne inicjatywy mające na celu zwiększenie dostępności przestrzeni kosmicznej, finansując programy uniwersyteckie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych oraz wsparcie Jaxy w opracowywaniu uniwersyteckich nanosatelitów z krajów wschodzących i umieszczaniu ich na orbicie. Z modułu Kibo na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wszystkim podoba się inicjatywa Wybór paraastronautów ESA. Jednak Bill Nelson zakwalifikował się, przypominając, że bezpieczeństwo lotu jest najważniejsze: „ bezpieczeństwo przede wszystkim (bezpieczeństwo przede wszystkim).

Ze strony Europejskiej Agencji Kosmicznej Josef Schbacher zauważył, że „ dane [d’imagerie terrestre] Z programu Kopernika jest swobodnie dostępny dla wszystkich na całym świecie Mogą być wykorzystywane w rolnictwie, planowaniu urbanistycznym, monitorowaniu klimatu i wielu innych możliwych zastosowaniach.

Adaptacja do szybko narastających zmian

Słowo kluczowe, które nie przestaje pojawiać się w IAC, to „ Zrównoważony rozwój (Zrównoważony rozwój). Wszystkie agencje chcą ustalić „Wytyczne”, aby utrzymać przestrzeń kosmiczną tak czystą, jak to możliwe, a aktywizm kosmiczny możliwie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Przywódcy podkreślili również swój program obywatelski dotyczący fotografowania Ziemi, w szczególności w celu śledzenia zmian klimatycznych.

Prywatyzacja, komercjalizacja, napięcia geopolityczne i klimatyczne, stawki dla sektora kosmicznego są wysokie. Philip Baptiste poinformował, że „ Przestrzeń jest ważniejsza niż kiedykolwiek „, A ” Agencje muszą się dostosować „Bez wyjątku, bo to oni wciąż wyznaczają standardy i ambicje dzisiejszej i jutrzejszej przestrzeni.

READ  Gorączka denga, kolejna epidemia, która dotyka również wyspę Reunion