Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czterech astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej powraca na Ziemię promem SpaceX

Po spędzeniu prawie sześciu miesięcy w kosmosie, czterech astronautów – trzech Amerykanów i jeden Japończyk – wyruszyło w sobotę 1on jest May, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) na pokładzie statku kosmicznego SpaceX, aby powrócić na Ziemię. Według transmisji na żywo NASA wylądowali wczesnym rankiem w niedzielę w Panamie na Florydzie.

Łodzie zostały rozmieszczone w celu odzyskania kapsuły i astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej po ich ponad 160-dniowej misji w kosmosie. Według amerykańskiej agencji kosmicznej załoga twierdzi, że jest w dobrym stanie zdrowia.

Kapsuła wylądowała o północy o godzinie 2:56 rano (8:56 czasu koreańskiego) w Zatoce Meksykańskiej, po sześciu i pół godziny lotu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zgodnie z nadawanymi przez nią zdjęciami w podczerwieni. Urządzenie do wyszukiwania na dużych wysokościach NASA.

Kapsuła Crew Dragon oddzieliła się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w wyznaczonym czasie (20:35 w sobotę na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, 2:35 w niedzielę w Paryżu). Początkowo miały opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną w środę, a następnie w piątek, ale za każdym razem musiały być odkładane z powodu złej pogody w miejscu lądowania.

Dziękuję Ci za gościnność. (…) Spotkamy się ponownie na ziemiMichael Hopkins, jeden z czterech astronautów, zwolnił tych, którzy pozostali na stacji.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Infografika: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna świętuje 20-lecie ludzkiej okupacji

„Trenowaliśmy, aby dzień i noc odzyskać załogi”.Steve Stitch, szef komercyjnego programu lotów NASA, wyjaśnił, że przeprowadzono z nim wywiad na krótko przed odlotem kapsuły. „Łodzie mają dużo oświetlenia”. Będziemy mieli „światło księżyca”Dodał, że panujące w tej chwili warunki pogodowe przy spokojnym morzu są doskonałe. Statki SpaceX mogą uzyskać dostęp do kapsuły „Dziesięć minut po wylądowaniu”.Wyjaśnił.

„Czas minął”

Od lewej do prawej amerykańscy astronauci Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker i Japonka Soishi Noguchi wkrótce powrócą na Ziemię.

Amerykanie to Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker i Japończyk Soichi Noguchi W listopadzie 2020 roku byli pierwszymi astronautami na misji „Zatrudnienie” Ma zostać przetransportowany na Międzynarodową Stację Kosmiczną przez firmę kosmiczną Elon Musk, Który stał się głównym partnerem NASA.

Dwóch Amerykanów faktycznie odbyło podróż w obie strony na pokładzie Smoka w 2020 roku, podczas dwumiesięcznej misji testowej na pokładzie stacji. Był to pierwszy lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną wystrzelony ze Stanów Zjednoczonych od zakończenia promów kosmicznych w 2011 r. I Pierwszą zapewnia prywatna firma z astronautami na pokładzie. Tym razem jest to pierwsza regularna misja sprowadzona na Ziemię przez SpaceX.

Przeczytaj także historię: W ciągu osiemnastu lat Elon Musk uczynił SpaceX głównym graczem w kosmosie

Na ostatnim „miejscu” astronauci znajdowali się na tym samym statku Dragon i otrzymali certyfikat Sprężystość, Co zabrało ich na orbitę, którą SpaceX planuje ponownie wykorzystać w innych misjach po ponownym sformatowaniu.

Nastąpiło odejście tej załogi, Załogi-1 Przybycie w zeszłym tygodniu drugiej regularnej misji na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, prowadzonej przez amerykańską firmę (Crew-2)., W tym francuski astronauta Thomas Pesquet, któremu w ostatnich dniach dostarczono różdżkę.

Przeczytaj także wywiad: Thomas Pescet jest gotowy do nowego startu w kosmos

Shannon Walker przekazał dowództwo nad Międzynarodową Stacją Kosmiczną Astronaut Crew 2 we wtorek podczas symbolicznej ceremonii. „Będę pielęgnować te chwile na zawsze”., Ogłosiła przy tej okazji. W sumie załoga-1 spędzi w kosmosie 168 dni. „Czas płynie tak szybko”.Victor Glover został skazany.

Oprócz czterech astronautów z Crew 2 na pokładzie rakiety Sojuz przybył inny amerykański astronauta i Rusan. Przed opuszczeniem załogi-1 stację kosmiczną zamieszkiwało jedenaście osób.

Przeczytaj także Plamy, kot, jaszczurki … te zwierzęta zostały wysłane w kosmos

Świat z Agence France-Presse

READ  Google zachęca Apple do uczynienia iMessage kompatybilnym z Androidem