Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie oznacza bycia wygodą”

Ta scena rozgrywa się w Polsce, czyli nigdzie. „ Słynna przedmowa do zabawnej sztuki Alfreda Jarry’ego rozbrzmiewa dziś echem w uszach wszystkich czcicieli i bałwochwalców UE. Każdy marzy o zmianie Polski Brak lądu Bez wiedzy nawet zabawny ojciec Ubu jest krwiożerczym tyranem z rządowymi metodami opartymi na arbitralności i absurdzie. Porównanie nigdy nie jest idealne, ale takie samo.

Jaki jest powód takiego gniewu? Orzeczenie polskiego Trybunału KonstytucyjnegoZ przykrością przypomniałem sobie, że prawo europejskie było stosowane w określonych z góry obszarach zdolności, ale raczej w przypadku, gdyby priorytet prawa krajowego, wywodzącego się z dobrowolnie wybranej przez Polaków konstytucji, był niespójny.

Status krajowy

Zbrodnia o absolutnej prawnej świetności! Natychmiast wszyscy europejscy decydenci zaprotestowali, uznając decyzję za wypowiedzenie wojny. Pospiesznie uznaliśmy to za obrazę PiS, u władzy konserwatywnej partii, bo sędziowie zasiadający w trybunale byli wybierani przez kierownictwo. Dziwimy się, że ten sam argument nie został użyty przeciwko decyzjom francuskiej Rady Konstytucyjnej czy Trybunału Unii Europejskiej, chociaż sędziowie są powoływani przez rządy. Twoje orzeczenia sądowe sprawią, że będziesz czarny lub biały, w zależności od tego, czy występujesz za, czy przeciw UE.

Czytaj więcej: „Chodzi o naszą suwerenność”: Polska potwierdza prymat nad prawem europejskim

Nie ma sensu przypominać, że pojęcie zdolności prawnej uchwalone przez polski Trybunał Konstytucyjny jest pod każdym względem zgodne z normalnym funkcjonowaniem Unii Europejskiej, w której państwa decydują dobrowolnie lub w ogóle nie mają zastosowania. Prawo europejskie ze zmianami konstytucyjnymi, jeśli to konieczne. Nie ma również sensu zauważać, że Federalny Trybunał Konstytucyjny niemieckiego Sądu Najwyższego, Karlsruhe, nie przegapił okazji, by w tym samym budżecie postawić te same kwestie ortodoksyjne, nie ustępując miejsca tym samym oskarżeniom i dziecięcym zakładkom. .

Debata polityczna

Podobnie, aby prawo było zgodne z prawem i skuteczne, nie może być postrzegane jako pochodzące z boskiego i podziemnego źródła, ale raczej, z woli ludu, musi być używane dla własnego istnienia i ochrony. Pogląd na życie w społeczeństwie – jako taki, że tylko państwo narodowe może funkcjonować jako prawdziwa siedziba legalnego imperium – jest bezużyteczny. Wreszcie, historyczne doświadczenie Polaków mogło być nieco bardziej ostrożne niż narody zachodnie w uchwalaniu prawa, nad którym nie mieli kontroli. Eurolators nie wyobrażał sobie nawet, że ich wspaniała konstrukcja może być porównana do budowli nieistniejącego już Związku Radzieckiego.

READ  Szczecin (CH) - Hugo Caston kontynuuje na ziemi, w kontrowersji Matteo Martino #Szczecin #gaston #atpchallenger #ramos #Tennis

Nie, jedyne, co można zrobić, to skierować debatę tam, gdzie powinna być: na polu polityki. Sekretarz stanu Clement Beyonc przyznał to, gdy ogłosił: „To nie jest temat techniczny ani prawny. To świetny temat polityczny”. Zostało to potwierdzone przez Komisję (która z kolei nie ma w żaden sposób władzy sądowniczej), zaciekle zajmując się sprawą. Dzięki tej konkluzji możemy przeciwstawić się europejskiej ideologii, że członkostwo nie oznacza bycia urzędnikiem, suwerenność oznacza coś innego – przypominała Polska, dopóki nie postanowiliśmy z niej skorzystać.

Czytaj więcej: Zaskakujący cios w policzek Komisji Europejskiej przeciwko Polsce