Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

“CSC” jest silniejszy niż Ronaldo. Selekcja bramek przeciwko jego obozie

Otwarcie „CSC”: Merih Demiral

Podczas gdy Turcja walczy z Włochami w pierwszym meczu, przez 52 minuty, Merih Demiral spieniężył dośrodkowanie Domenico Berardiego we własnej klatce… Zawodnik Juventusu Turyn, rozczarowany złamaniem gry w swoim zespole, jest daleki od wyobrażenia sobie, że strzeli gola Jest poprzedni cel, pierwszy z długiej linii rozczarowań…

Najnieszczęśliwszy: Wojciech Szczecin

Czasem lepiej nie zanurkować… Wojciech Szczęsny, polski bramkarz, wolałby utrzymać się na powierzchni po strzale Słowaka Roberta Macka. Bo strzał skończył się na słupku, potem na karku, potem za linią bramkową, żeby otworzyć wynik Słowacji… Strach przed jakimkolwiek bramkarzem.

Najbardziej decydujący: Mats Hummels

Aby oddzielić jeden z pierwszych wstrząśnień mózgu golem przeciwko swojemu obozowi, jest smutny los Matsa Hummelsa. Niemiecki obrońca Lucas Hernandez przecina własną bramkę w 20. minucie przed swoimi kibicami na Allianz Arena, następnie Francja dominuje w Manchesterze, wygrywając mecz z mniejszą przewagą (1:0). Po tym niepowodzeniu Niemcy będą musiały wyrwać się z „grupy śmierci”.

Najbardziej śmieszne: Martin Dubravka

Ale co mogło przejść przez głowę Martina Dubravki? O ile właśnie zatrzymał rzut karny Alvaro Moraty, stawiając Hiszpanię na skraju eliminacji, słowacki bramkarz znalazł się na całkowicie nieszkodliwej piłce powietrznej. Chcąc „uderzyć” piłkę nad swoją klatką, wykonuje gest z wątpliwym momentem, jak rozbity siatkarz i posyła piłkę do swojej siatki. – Błędy są częścią życia i futbolu. Jestem pewien, że Martin nauczy się z nich czegoś – stara się uspokoić swojego trenera Stefana Tarkovica. Kłopoty, ten cel skłoniłby Hiszpanię do demonstracji (5:0), z większą ilością “CSC”, podpisany Juraj Kucka.

Najbardziej szaleni: Pedri i Unai Simon

Żaden gol nie został nigdy stracony zza pola karnego w Euro… Pedri i bramkarz Unai Simon poprawili tę statystykę, strzelając niewłaściwą bramkę z… 45 metrów z dystansu. Kiedy pomocnik Barcelony posyła piłkę z tyłu do swojego bramkarza, czy zdaje sobie sprawę, że jego piłka jest celna? Są tam wszystkie elementy gagu bramkarza: nikczemnie proste odbicie, które kompletnie nie daje się opanować, i piłka kończąca swój kurs z tyłu siatki na oczach sfrustrowanego bramkarza, z rękami na kolanach. Na szczęście Roja zdoła usunąć Chorwację w tej słabo rozpoczętej 1/8 finału… Pozostałych 10 najlepszych strzelców przeciwko ich drużynie podczas tych Euro odniosło mniejsze sukcesy: ich drużyna przegrała metodycznie po swoich nieszczęściach.

Najbardziej frustrujące: Simon Keir

Na skrzyżowaniu z Bukayo Saka Simon Kjaer ściga Raheema Sterlinga, który przybywa zza jego pleców. Ale kontrola interwencji piłkarza AC Milan była słaba i skierował piłkę do bramki swojej drużyny. Anglia wyrównała w tej procedurze i uzyskała dzięki temu przedłużenie przed dotarciem do finału, by położyć kres wielkiej przygodzie Danii.