Wimbledon, ćwierćfinały – duże porażki Federera

3

To dopiero trzeci raz, kiedy Roger Federer, mający 119 meczów w All England Club, nie wygrał seta w meczu na Wimbledonie, ale pierwsze dwa wróciły dawno temu: 2000 i 2002, zupełnie inny czas dla rekordzisty w akcji wygrywa Wielki Szlem (20 tytułów, z Rafaelem Nadalem). Do Huberta Hurkacza dołączyli więc Jewgienij Kafelnikow i Mario Ancic, jedyni dwaj mężczyźni, którzy pokonali Szwajcarów w trzech setach na trawie na obrzeżach Londynu.

Wimbledon

Trzy grupy i bańka: małe drzwi dla Federera

11 godzin temu

23

Z tych 60 porażek w Grand Slam Roger Federer odniósł 23 porażki w trzech suchych setach. Stracił 10 razy przed swoim pierwszym tytułem Grand Slam na Wimbledonie 2003 w ciągu pięciu sezonów. Potem 13 lat po wielkiej premierze, ale tym razem trwało to ponad 18 lat.

Federer i spadek: „Będziemy wiedzieć na Wimbledonie, czy szwajcarska drużyna jest„ do odzyskania ”, czy nie”

3 + 2

W Grand Slam Rogera Federera przykleiły się tylko trzy bąbelki: pierwsza to Patrick Rafter, druga to Rafael Nadal, a trzecia to Hubert Hurkacz. Pierwsza bubble pojawiła się bardzo szybko: podczas pierwszego Wielkiego Szlema Balois w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa (porażka, 5-7, 6-3, 6-0, 6-2). Najbardziej pamiętny wydarzył się dziewięć lat później w finale Rolanda Garrosa w 2008 roku (porażka, 6-1, 6-3, 6-0). Trzynaście lat później, w ćwierćfinale Wimbledonu, uplasował się na trzecim miejscu. To niesamowite, tak, ale w ciągu 23 lat trochę się to pogorszyło.

Co do reszty szwajcarskiej kariery: Amerykanin Vince Spadia pozostaje pierwszym, który zmierzy się z 6-0 podczas pierwszej rundy Masters 1000 w Monte Carlo w 1999 roku (porażka 7-6, 6-0). Byron Black miał przerwę 6:0 z Federerem w Queens w tym samym roku (przegrana, 6:3, 6:0). Trzy bańki w ciągu trzech miesięcy podczas swojego pierwszego pełnego sezonu z zawodowcami: Potem Federer zdystansował się od słynnego „koła rowerowego”.

READ  OM: Arkadiusz Milik est un "fake"

105

Roger Federer dążył do 106. zwycięstwa na Wimbledonie i nowego rekordu: rekordu największej liczby sukcesów w turnieju wielkoszlemowym, który od poniedziałku dzielił z Rafaelem Nadalem (105 zwycięstw w Roland Garros). Więc będzie musiał poczekać, aż pobije ten rekord. Nie jest jednak niemożliwe, aby Nadal w ciągu kilku miesięcy zwiększył swoją sumę punktów w Paryżu. To bardzo złożony proces.