Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid, Omicron, BA.2: Jakich objawów nie należy mylić z alergią wiosenną?

Covid, Omicron, BA.2: Jakich objawów nie należy mylić z alergią wiosenną?

Omicron i BA.2 prezentują nowy wzrost zanieczyszczenia jako kolekcje wiosenne w… a wraz z nim alergie.

ten Zmienna Omikrona i jego BA.2 podzmienna Dają sobie przebudzenie. jeden wymiar Piąta fala Wśród wszystkich rekordów jest plik skażenie radioaktywne Powstań ponownie z więcej

Przeczytaj także:
Covid: ponad 117 000 przypadków średnio w ciągu siedmiu dni, wzrost o 6%

Ale podczas gdy BA.2, który stał się dominujący, ugruntował swoją pozycję w regionie, Jesień Stabilizuje. Biorąc w jego ślad ograniczenia podnoszenia. Od 14 marca w rzeczywistości noszenie maski Nie jest to już obowiązkowe i pozwolenie na szczepienie został porzucony. ale również… Alergia !

Jednak niektórzy objawy Powszechne w alergiach i BA.2. W rezultacie eksperci na całym świecie ostrzegają.

Na przykład plik Katar lub nawet kaszel Być może objawy ten Koronawirus chorobaOd Alergia ale również grypa. ten Bół głowyTen męczącyTen dysząca kaszel bardzo jasne, lub zatkany/katar Powszechne są również objawy Covid i alergii, które powinny skłonić pacjenta do poddania się testowi.

Z drugiej strony gorączka, bóle ciała oraz utrata węchu i smaku są specyficzne dla COVID. Kichanie i łzawienie ograniczają się do alergii.

„Zabiegi podstawowe”

Francuskie Towarzystwo Zapobiegania Alergii wskazuje na swojej stronie internetowej : „Alergia dróg oddechowych to choroba zapalna, która atakuje nos (katar sienny, alergiczny nieżyt nosa), oczy (zapalenie spojówek) lub oskrzela (kaszel, astma). Podstawowymi metodami leczenia alergii oddechowych są leki przeciwhistaminowe w nieżycie nosa, ale także leczenie zapalenia i w przypadku miejscowych wziewnych kortykosteroidów stosowanych w leczeniu astmy i/lub nieżytu nosa innym swoistym leczeniem jest odczulanie, zwane również immunoterapią alergiczną, a kontrola tych chorób alergicznych jest niezbędna podczas epidemii COVID 19, dlatego konieczne jest kontynuowanie wszystkich tych terapii podczas COVID 19 epidemii w celu utrzymania kontroli nad alergicznymi chorobami układu oddechowego”.

Ach, cho! ? To sezon alergiczny!

COVID-19 i alergie sezonowe mają niektóre z tych samych objawów, ale nie wszystkie. Znajomość różnicy pomoże ci wiedzieć, kiedy przystąpić do testu i jaka jest odległość między tobą a innymi.

Ten wykres pomoże ci odróżnić te dwa. \ ud83d \ udc47 pic.twitter.com/p9niWzypkI

— Readygov (@Readygov) 25 marca 2022