Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy żółto-niebieskie stroje astronauty były gestem bojowym?

Zapytaliśmy trzech byłych kosmonautów Sojuz, czy żółto-niebieskie kombinezony, które nosi rosyjska załoga po przybyciu na Międzynarodową Stację Kosmiczną, są gestem poparcia dla Ukrainy.

22:48 w Paryżu 18 marca 2022 r., kiedy otwiera się śluza powietrzna Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Sześciu astronautów już na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przegrupowało się, by powitać trzech nowych przybyszów. Zarejestrowana kapsuła Sojuz MS-21 ma w 100% rosyjską załogę. Wystartował z Bajkonuru wczesnym wieczorem, zatrzymując ISS tylko na dwóch orbitach i mniej niż trzy godziny, by zacumować na stacji o 20:12 (w Paryżu). Przez kolejne dwie godziny zamknięto przejście z jednej jednostki do drugiej i przeprowadzono testy warunków skrajnych. Ale przede wszystkim kosmonauci Oleg Artemyev, Denis Matveshev i Sergey Korsakov zdjęli skafander, aby założyć inny, lżejszy, ale wciąż oficjalny strój. Przyjazd w kolorze żółtym i niebieskim

22:48 w Paryżu 18 marca 2022 r., kiedy otwiera się śluza powietrzna Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Sześciu astronautów już na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przegrupowało się, by powitać trzech nowych przybyszów. Zarejestrowana kapsuła Sojuz MS-21 ma w 100% rosyjską załogę. Wystartował z Bajkonuru wczesnym wieczorem, zatrzymując ISS tylko na dwóch orbitach i mniej niż trzy godziny, by zacumować na stacji o 20:12 (w Paryżu). Przez kolejne dwie godziny zamknięto przejście z jednej jednostki do drugiej i przeprowadzono testy warunków skrajnych. Ale przede wszystkim kosmonauci Oleg Artemyev i Denis Matveyev A Siergiej Korsakow zdjął skafandry kosmiczne, by założyć inny, lżejszy, ale nadal oficjalny.

Przyjazd w kolorze żółtym i niebieskim