Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kosmos: Droga Mleczna w końcu będzie o 2 miliardy lat starsza niż oczekiwano

W analizie opublikowanej w Nature 23 marca naukowcy ujawniają, że znaleźli części Drogi Mlecznej znacznie starsze niż sądzili.

To dzięki danym z badań z misji ESA Gaia badacze Mao Shengxiang i Hans-Walter Rex z Instytutu Astronomii im. Maxa Plancka w Heidelbergu w Niemczech dokonali odkrycia na temat naszej galaktyki.

Po porównaniu tych danych z ich analizą, astronauci byli w stanie wyciągnąć następujący wniosek: Część Drogi Mlecznej rozpoczęła się w postaci 13 miliardów lat, około 2 miliardów lat wcześniej niż oczekiwano, a lata tylko 800 milionów po Wielkim Huk.

Analiza oparta na 250 000 gwiazd

Jeśli Droga Mleczna składa się z dwóch części, cienkiego dysku i grubego dysku, dzięki temu drugiemu, astronauci Byli w stanie przeprowadzić to badanie. Naukowcy postanowili spojrzeć 250000 gwiazdek Subolbrzymy (znalezione w grubym dysku) i porównaj ich skład chemiczny z danymi jasności i pozycji ujawnionymi przez Gaia Early Data Release 3 (EDR3).

W tych gwiezdnych podolbrzymach energia przestała być generowana w jądrze gwiazdy i przeniosła się do skorupy wokół centrum. Sama gwiazda zamienia się w czerwonego olbrzyma. Ponieważ etap półolbrzyma jest stosunkowo krótkim etapem ewolucyjnym w życiu gwiazdy, jego wiek można określić z dużą dokładnością, ale nadal w celu dokładnego obliczenia.

READ  Covid-19: Od najbardziej prawdopodobnego do najgorszego, trzy scenariusze pandemii WHO na 2022 r.