Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Czy odległości fizyczne są bezużyteczne, aby ograniczyć przenoszenie wirusa?

To badanie powinno narobić trochę hałasu. Według najnowszej publikacji Massachusetts Institute of Technology (MIT) dobra wentylacja ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa, w przeciwieństwie do dystansu fizycznego.

To nasi koledzy z Niezależny To podkreśliło zaskakujące wyniki tego badania z Massachusetts Institute of Technology. Tworząc plik Szablon do obliczania ryzyka narażenia na Covid-19 w pomieszczeniachEksperci MIT uzyskali co najmniej nieoczekiwane wyniki.

Uwzględniono kilka parametrów, takich jak aktywność oddechowa, zmienne, noszenie maski, czas spędzony w pomieszczeniu, a nawet filtracja i cyrkulacja powietrza.

Dystans społeczny „nie ma podstaw naukowych”

kalendarz? Naukowcy z MIT zauważają, że „fizyczna odległość chroni duże krople, takie jak te uwalniane podczas kichania, ale nie robi nic, aby chronić kropelki, o których wiadomo, że rozprzestrzeniają się szybciej.

Aby to zilustrować, Martin Bazant i John Bush, którzy podpisali badanie, ustalili, że zasada fizycznego dystansowania się, która zachęca ludzi do spotkań towarzyskich w miejscach publicznych, „nie ma silnych podstaw naukowych”.

Znaczenie wentylacji

Ponadto badanie podkreśla zasadniczy charakter wentylacji w walce z nowymi zanieczyszczeniami. Zatem według MIT, gdy przestrzeń jest odpowiednio wentylowana, „może bezpiecznie działać nawet z pełną wydajnością”.

Wreszcie, zdaniem autorów, „To nie dystans społeczny gwarantuje ludziom bezpieczeństwo, ale czas spędzony w zamkniętej przestrzeni”. W związku z tym uważają, że „wiele miejsc zostało zamkniętych, gdy nie było takiej potrzeby”.

READ  3 fanów Founders Edition AD102?