Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tlen po raz pierwszy został wyprodukowany na innej planecie!

Aby wytrwać, ostatni statek kosmiczny NASA wylądował na Marsie od lutego ubiegłego roku, sukcesy następują po sobie. NASA właśnie ogłosiła swoją pierwszą nowość: instrument pokładowy, który właśnie produkował tlen przy użyciu pierwiastków dostępnych na miejscu.

Będziesz także zainteresowany


[EN VIDÉO] Kizaku: Fotosynteza, czyli jak rośliny wytwarzają tlen
Ludziom i zwierzętom trudno będzie przetrwać bez tlenu wytwarzanego przez rośliny. Gaz ten jest wynikiem reakcji chemicznej zwanej fotosyntezą, która zachodzi w rdzeniu tych roślin. Podczas tego odcinka Kézako, Unisciel i University of Lille 1 wyjaśniają, jak zachodzi ta interakcja.

Jeśli kiedyś faceci to zrobią Podbij MarsaNastępnie będą musieli nauczyć się produkować Tlen W regionie. Korzystanie z elementów ze środowiska tego świata. Mając to na uwadze, co sobie wyobrażali inżynierowie NASA Doświadczenie w korzystaniu z zasobów tlenu Marsa na miejscu. za demonstrator Rozmiar akumulatora samochodu, pieszczotliwie nazwanego Moxie, został przetransportowany na Czerwoną Planetę przez wytrwały łazik.

W ten wtorek, 20 kwietnia, jest testowany po raz pierwszy. Z powodzeniem. Moxie przesunął frakcję tlenu (O) z substratuAtmosfera Marsa, a Atmosfera Bogaty w dwutlenek węgla (CO2). Wyprodukuj około pięciu gramów – wystarczy, aby astronauta mógł oddychać przez 10 minut.

« Moxie wciąż musi to urzeczywistnić, ale wyniki tej demonstracji technologicznej są obiecujące, ponieważ zbliżamy się do naszego celu, jakim jest zobaczenie kiedyś ludzi na Marsie. ”Jim Reuter, współdyrektor misji kosmicznych NASA w A. Komunikować się. „Tlen to nie tylko to, czym oddychamy. Nasze motywacje Rakiety Zależny od tlenu, a przyszli odkrywcy będą musieli wyprodukować tlen na Marsie, aby powrócić do domu. „

Zanim przejdziemy dalej, przyjrzyjmy się niektórym liczbom. NASA twierdzi, że rakieta potrzebuje 25 ton tlenu, aby wystrzelić z powierzchni Marsa i siedem ton paliwa, aby powrócić na Ziemię. Aby wyprodukować tyle tlenu, będziesz potrzebować tony Moxie. Podczas gdy jeden wisi po prawej stronie z przodu Wytrwałość w łaziku Waży mniej niż 20 kg. Należy jednak zaznaczyć, że przez cały rok kolonizator ludzki spędzi na Marsie, zużyje tylko jedną tonę tlenu.

Cykle produkcji tlenu jeszcze nie nadeszły

Aby uniknąć konieczności transportu dużej ilości tlenu z Ziemi na Marsa, inżynierowie wyobrazili sobie powrót do zdrowia Emisje z Tlenek węgla (CO) – th Atomy O dostępnym tlenie w tlenku węgla2 Co stanowi 96% słabej marsjańskiej atmosfery. Moxie początkowo miała zademonstrować potencjał wprowadzenia takiego narzędzia Czerwona Planeta. Następnie przechodzimy do etapu eksperymentalnej ekstrakcji tlenu na kolejne dwa lata.

READ  Ponowne uruchomienie nowej generacji wyciekło na wideo i zdjęciach i jest niesamowite

Zwróć uwagę, że proces Separacja Atomy występują w temperaturach około 800 stopni Celsjusza. Tak więc Moxie została odpowiednio zaprojektowana. Z części w Stop Nikiel, który ogrzewa i chłodzi gazy, które przez niego przechodzą, a Aerożel Co pomaga zatrzymać ciepło, a cienka warstwa złota zapobiega jego promieniowaniu na zewnątrz, uszkadzając tym samym inne części wytrwałości.

Po pomyślnym zakończeniu pierwszego testu procesy produkcyjne będą kontynuowane w następujący sposób. Pierwszy etap posłuży do weryfikacji działania i charakterystyki przyrządu. W drugim etapie urządzenie będzie działać w różnych warunkach atmosferycznych, np. O różnych porach dnia i różnych porach roku. W trzecim etapie inżynierowie obliczają „Maksimum” Na przykład, wypróbowując nowe tryby pracy.

Interesuje Cię to, co właśnie przeczytałeś?