Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thomas Pisquet na Międzynarodową Stację Kosmiczną: Gdzie i kiedy podąża bezpośrednio kapsuła SpaceX?

Napisane przez Caroline J. Opublikowano 24 kwietnia 2021 09:44 Zaktualizowano 24 kwietnia 2021 09:45

Nowa i druga podróż w kosmos dla Thomasa Pesqueta! Francuski astronauta i jego trzej koledzy wystartowali w piątek 23 kwietnia 2021 r. O godzinie 11:49 z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie na misję „Alpha”. Udaj się na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Po udanym wystrzeleniu kapsuła znajduje się teraz na orbicie okołoziemskiej, a astronauci muszą zadokować w najbliższą sobotę 24 kwietnia rano na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Więc o której godzinie i gdzie będzie można kontynuować dokowanie kapsuły SpaceX Crew-2 Dragon z Thomasem Pesquetem i trzema innymi astronautami na pokładzie? Powiemy Ci wszystko!

Gotowy, by skierować swoją głowę w gwiazdy? Wczoraj astronauta Thomas Pesquet Jechał Kapsuła Crew-2 Dragon z SpaceX, Wraz z trzema innymi astronautami w drodze na nową misję kosmiczną o nazwieTutaj. Po pierwszym uruchomieniu przełożono z powodu pogody, Rakieta SpaceX Ostatecznie wystartował w piątek 23 kwietnia 2021 r. O godzinie 11:49.

Podczas tego drugiego lotu w kosmos, mniej niż 5 lat po swoim pierwszym doświadczeniu, astronauta z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) dołączy do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. I tym razem Thomas Pesquet Będzie miał ciężkie zadanie, ponieważ będzie Kapitan Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Pod koniec swojego pobytu na orbicie.

SpaceX: Kim są Douglas Hurley i Robert Behnken, astronauci na pokładzie rakiety Elon Musk?SpaceX: Kim są Douglas Hurley i Robert Behnken, astronauci na pokładzie rakiety Elon Musk?SpaceX: Kim są Douglas Hurley i Robert Behnken, astronauci na pokładzie rakiety Elon Musk?Kosmos: francuski astronauta Thomas Pescet został mianowany dowódcą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
To jest oficjalne! Podczas gdy Thomas Pescet ma lecieć w kosmos tej wiosny w ramach misji „Alpha”, francuski astronauta będzie kapitanem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podczas części swojego pobytu na orbicie. Wiadomość nadeszła we wtorek 16 marca 2021 r. Podczas konferencji prasowej Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Za drugim razem uważaj, tak naprawdę mamy doświadczenie. Wiemy, że będzie ciężko, co będzie ważne, a co najmniej. Przygotowujemy się w logiczny sposób. Zawsze jesteśmy podekscytowani, ale to tak, jakbyśmy wracali na przejażdżkę, kiedy już naprawdę to robimy (…) to nie jest ten sam procesUchwyć 5 kwietnia 2021 roku na paradzie Historia BFM.

READ  portale społecznościowe. W wieku 20 lat miała atak serca po wyzwaniu TikTok

Aby upewnić się, że to się powiedzie Zadanie ”alfaI Thomas Pesquet Będziesz mógł liczyć na innych astronautów, którzy będą komponować Załoga 2-osobowaWiedzieć Shane KimbroI Megan MacArthur I Akihiko Hoshide.

„Są dwa główne cele: badania naukowe” – powiedział Thomas Pesquet w BFMTV. „Będziemy robić eksperymenty, zwłaszcza kliniczne, wizualizowane przez naziemne laboratoria oraz przez Inserm, CNRS itp. Następnie przygotowujemy resztę. Stacja kosmiczna służy do badania ludzi w kosmosie, abyśmy mogli zabrać ich na Marsa lub na Księżyc, ponieważ wiemy, że tam uzyskamy odpowiedzi na główne pytania naukowe.” on dodał.

Kiedy i gdzie śledzisz dokowanie kapsuły na żywo?

Po udanym wystrzeleniu 23 kwietnia astronauci znajdują się na orbicie wokół Ziemi i przygotowują się do dokowania Sobota 24 kwietnia Po długim locie, który trwał 24 godziny. Więc kiedy jest to plikRozmieszczenie Z kapsuły SpaceX Crew-2 Dragon Czy to jest dokładnie zaplanowane i Gdzie podążasz za dokowaniem bezpośrednio do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ? Bądź tam to Sob. 24 kwietnia o 11:10, W czasie francuskim, aby odkryć to wydarzenie na żywo. dla Otwarcie stacji przez SAS, Jest to zaplanowane 13 Pytanie 15.

Stacja znajduje się 400 kilometrów nad ziemią. Spotkanie odbędzie się przybywając od dołu. Po dostatecznym zamknięciu kapsuła ustawi się w osi i będzie się zbliżać bardzo powoliZe stacji w szczegółach Jean-François ClervoyAstronauta w Europejskiej Agencji Kosmicznej z mikrofonem LCI. Po tym pierwszym delikatnym kroku astronauci będą musieli poczekać ”.Dwie godzinyDodał: „Aby zapewnić szczelność i upewnić się, że nie ma wycieków”.

Nie przegap niczego i Śledź to wydarzenie bezpośrednioKilka możliwości. Tak więc kilka Ciągłe kanały informacyjne Planowanie emisji Dock SpaceX Z Thomasem Pesquetem na pokładzie. Możesz również śledzić wydarzenie od 10:30 o godz Kanał YouTube francuskiej agencji kosmicznej CNES i dalej Telewizja internetowa ESA Europejska Agencja Kosmiczna.

READ  Sony obawia się, że Microsoft doda błędy do Call of Duty na PlayStation | Xbox One