Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cosnefroy, PSG Handball, Clermont, Nice… Nasze koszulki i weekendowe wady

Znajdź koszulki i weekendowe osoby wybrane przez redakcję Sports du Figaro.

szczyty

92. wyścig, by kontrolować swój temperament
Drugie zwycięstwo Racingmana w derbach w Ile-de-France i poważny wybór w ćwierćfinale. Zawodnicy Laurenta Traversa nie doświadczyli na ringu tej samej biegłości w ofensywie, co w poprzednim tygodniu, ale zapewnili podstawy Jean-Bouinowi (9-22). Wszystko jest pod kontrolą. Skrzydłowy Juan Imhoff nie był zadowolony z powrotu, ale Cel-e Blanc, który wraca do pierwszej szóstki w czołowej 14, może spokojnie podejść do reszty rozgrywek Champions Cup. „Puchar Europy to pierwszy gol zespołuPoznajcie suczkę Teddy Bobigny.Hauts-de-Seine marzy o zdobyciu pierwszego tytułu kontynentalnego, po porażce w ostatnim kroku w latach 2016, 2018 i 2020.

Benoît Cosnefroy, bardzo bliski zwycięstwa
Wierzyłby w to przez kilka chwil. Tak krótki. Pod koniec wyścigu wystartowanego 200 metrów przed linią Benoit Kuznefroy (AG2R-Citroën), podobnie jak jego polski rywal Michał Kwiatkowski, pozostał zbanowany. Palec wskazujący wskazywał na klatkę piersiową, w pozycji zapożyczonej od Jaya Drotta pod koniec biegu na 110 m przez płotki na Igrzyskach Olimpijskich 1976. Citroen przed sprinterem Ineos, zdjęcia szybko poddają w wątpliwość, przed niepowstrzymanym werdyktem zdjęcia skończonego . Francuzi musieli się schylić. jednym oddechem. Po przejściu wszystkich kolorów zajął drugie miejsce. Benoit Cosnefroy (26), który po raz trzeci stanął na podium w jednodniowym wyścigu World Tour (po zdobyciu drugiego miejsca we Flèche Wallonne w 2020 roku i wygraniu Bretagne Classic w 2021 roku) szybko przegonił żal polegający na impetu szaleństwa dzień: „Stało się to stopniowo. Jestem kimś, kto szybko wszystko naprawia, to jedna z moich mocnych stron. Byłem o krok bliżej do wygranej, ale gdybym zaczął płakać po podium w Amstel, równie dobrze mógłbym zatrzymać motocykl. Byłem niesamowicie szczęśliwy, gdy ogłoszono zwycięzcę, ale trzeba to wyprostować. Cieszę się z drugiego miejsca. Kiedy jestem w pudełku, są emocje, to są momenty, które rzadko zdarzają się w naszej karierze. Nie ma tam Matthew van der Poela (czwarty), który był mocnym kandydatem. Nie rozumiem, dlaczego mam płakać.Kolejne cele Francuza będą na Flèche Brabançonne, Flèche Wallonne i Liège-Bastogne-Liège.

READ  Uniwersytet HC powinien „rozbudzać szczęście”

Paris Saint-Germain zdobywa 23 tytuły z rzędu, nowa seria rekordów
Piłkarze ręczni Paris Saint-Germain byli powiązani z Sisson Rennes, ale ostatecznie wygrali (23-30) w niedzielę, 23. sukces z rzędu, który pozwolił im poprawić swoją rekordową passę w zeszłym sezonie o jedną jednostkę. W zeszłym roku paryżanie zakończyli swoją zwycięską passę o godzinie 22, poddając się Nantes na własnym terenie. Zakończyli sezon jedną porażką, jednym remisem i 27 zwycięstwami. Koledzy z drużyny Luki Karabatic, którzy w czwartek pokonali Elverum w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Kilonią, zbliżają się do ósmego z rzędu tytułu francuskiego. Z 46 punktami, maksymalnym możliwym, siedmiokrotny mistrz Francji ma dziewięć punktów przewagi nad Nantes, podczas gdy do końca sezonu pozostało tylko siedem meczów, czyli pozostało 14 punktów. „Spodziewaliśmy się wielkiego pojedynku, wielkiego fizycznego pojedynku z graczami, którzy uwielbiają grać w męską piłkę ręczną. I mamy dwóch kontuzjowanych zawodników i wyszliśmy z wielkiej walki z EleverumBramkarz Paris SG Vincent Gérard skomentował mikrofon beIN Sports po meczu.

klapy

UBB i Clermont حوض Zagłębie
Union Bordeaux Bigles poniosło w sobotę drugą porażkę u siebie w dwóch meczach z La Rochelle. Po stracie dwóch bramek w czołowej czternastce, niepowodzenie w Pucharze Mistrzów (13-31) było jeszcze poważniejsze, ponieważ ocenił UBB z tym osiągnięciem przeciwko Maritimes. Niewykonalna misja ? To jednoczy się, ponieważ piłkarze Christophe’a Aureusa wciąż mają pięć porażek z rzędu z Rocilla. Kolejny wielki klaps, ten, który otrzymał Clermont przeciwko Leicester. Szyja w łeb w przerwie (10-10), Overnights ostatecznie uległo sile Midlands Tigers, które ostatecznie zdobyły pięć prób. Z 19 punktami pozostałymi w drugim meczu, misja ASM do Leicester w przyszłą sobotę wydaje się niemożliwa. Trudny weekend dla UBB i ASM…

READ  Oscar Rivas w Cali w sierpniu

Ładnie mija znak i luzuje szpilki
Czarna Niedziela dla mieszkańców Nicei. Ludzie Christophe’a Galtier’a musieli pokonać Lens’a, aby nie dopuścić do utraty podium. Tęskniła za tym. W liczebnej przewadze w 17. minucie i eliminacji Haïdary Aiglons nie był w stanie zdobyć bramki i spadł z góry, otrzymując klapsa 3:0 na stadionie Bollaert po bramkach Kalimuendo (51, 67) i Doucouré (55). Oddzielono Azorów, a Leminę i Dantego wykluczono. Na koniec meczu Galtaire zbeształ swoich zawodników, deklarując: Straciliśmy jednego gola, dwa gole, 11 do 10, ponieważ myśleliśmy, że nie powinniśmy już więcej bronić. Nie szanowaliśmy gry, graliśmy w drużynie Lens złożonej z dwóch rywali. Lens grał w Nicei złożonej z turystów Nice pozostaje na piątym miejscu i widzi, że podium przesuwa się na 5 punktów.