Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kto ma najlepszy kalendarz w walce o Ligę Mistrzów?

Siedem dni po zakończeniu wygląda na to, że do wyścigu o Ligę Mistrzów zaczyna wyłaniać się pięć drużyn. Marsylia i Rennes są na korzystnym głosowaniu, ale mają do czynienia z najtrudniejszymi datami, w przeciwieństwie do Nicei i Monako, ale raczej oszczędzają.

Marsylia drugie miejsce (59 punktów): cztery wstrząsy oprócz Konferencji Ligowej

Dwa szoki przeciwko starym wrogom (Paris Saint-Germain i Lyon), dwa kolejne przeciwko bezpośrednim konkurentom (Strasburg i Rennes), jeden mecz z konkurentem utrzymania (Lorient) i kolejne dwa z drużynami o miękkiej skórze (Nantes i Reims). Harmonogram OM na koniec sezonu nie jest łatwy i będzie zależał również od tego, jak zarządzana jest czołówka Ligi Konferencyjnej.

D32: Przeprowadzka do Paryża
D33: Nantes otrzymuje
D34: Przeprowadzka do Reims
D35: Leon otrzymuje
D36: Przenosi się do Lorient
D37: Przenosi się do Rin
D 38: Odbiór Strasburga

Rin, 3. (56 punktów): Silny do końca

Rennes wciąż musi zmierzyć się z trzema bezpośrednimi przeciwnikami (Monako, Strasburg i Marsylia) w tym zatłoczonym finale sezonu, który zakończy się w Lille, miejscu, w którym kwalifikacje do Ligi Mistrzów przeszły przez palce w 2007 roku. Przed tym finałem Bruno Genesio musiałby zagrali z mężczyznami w derbach Bretonów przeciwko Lorient i pojadą na Stade Nantes, znienawidzonego rywala, trzy dni po ostatnim finale Coupe de France. Będą także gościć Saint-Etienne, które walczy o uniknięcie spadku. To siedem potyczek z drużyną, która została zwolniona.

D 32: Monako otrzymuje
D33: Przeprowadzka do Strasburga
D34: Lorient otrzymuje
D35: Saint-Etienne otrzymuje
D36: Przeprowadzka do Nantes
D 37: Marsylia otrzymuje
D38: Przenosi się w noc

Strasburg, 4. (52 punkty): Trzy szczyty do zdobycia

Marzenia Strasburga o Lidze Mistrzów zostaną wystawione na próbę pod koniec sezonu, po dwóch wstrząsach przeciwko Paris Saint-Germain i Marsylii oraz kolejnym przeciwko Rennes, byłemu klubowi Juliana Stéphane’a. Wyścig zmierzy się również z dwoma kandydatami do utrzymania ruchu (Trois, Clermont), Brest, ale także Lille, sędzią tego wyścigu Ligi Mistrzów, w którym Lusk zmierzy się z czterema z pięciu pretendentów.

READ  Miss Paris Saint-Germain – Kylian Mbappe, Real traci 100 milionów i sprawia, że ​​Paris Saint-Germain płacze

D32: Przenosi się do Troyes
D33: Otrzymuje Rin
D34: Przenosi się w noc
D35: Paris Saint-Germain otrzymuje
D36: Przeprowadza się do Brześcia
D37: Clermont otrzymuje
D38: Przeprowadzka do Marsylii

Nice V (51 punktów): Najlepszy kalendarz?

Na papierze Nicea oferuje najkorzystniejszą tabelę dla kandydatów z czterema meczami przeciwko pretendentom do utrzymania (Lorient, Troyes, Bordeaux, Saint-Etienne) i jednym przeciwko drużynie bez prawdziwych ambicji (Reims). Niçois przeżyje tylko jeden wielki szok podczas krótkiej podróży do Monako w dniu 33. Do tego musimy dodać przyjęcie Lille, które pozostawił w wyścigu o podium, ale wciąż jest na drodze do kwalifikacji do Europy.

D32: Lorient otrzymuje
D33: Przeprowadzka do Monako
D34: Troy otrzymuje
D35: Przeprowadzka do Bordeaux
D 36: otrzymuje Saint Etienne
D 37: Noc odbioru
D38: Przeprowadzka do Reims

Monako, 6 (50 punktów): jasny horyzont

Najbliższe dwa dni będą punktem zwrotnym dla Monako, zmierzy się z dwoma bezpośrednimi przeciwnikami: Rennes i Niceą. Jeśli dobrze się negocjuje, wynik może być jasny dla drużyn ze środka lub dołu tabeli w ciągu ostatnich pięciu dni.

D32: Przenosi się do Rin
D33: Nicea odbiera
D34: Przeprowadzka do Saint-Étienne
D35: Otrzymuje gniewy
D36: Przenosi się w noc
D37: Odbierz Brześć
D38: Przechodzi do obiektywu