Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cloyes-les-Trois-Rivières: mistrzowie kannic w Le Mée

Informacja przeszła niezauważona. Klub Canikros został założony jako ÉpiCanin w Mie, historycznym mieście Cloyes-les-Trois-Rivières, podczas pierwszego uwięzienia w 2020 roku. inne rzeczy do przemyślenia, a nie reklamowania.

Porady L’Échorun: Jak biegać z psem

„Pomiędzy naszą przeprowadzką z Logron do Le Mei a późniejszą pracą w domu, który kupiliśmy, nie mieliśmy dużo czasu na komunikację, to nie był nasz obowiązek” – powiedział kosmetyczka w szpitalu.
Od 2016 roku para uprawia canicross, który w ramach stowarzyszenia jest również dostępny w dwóch innych dyscyplinach: caniVTT i canitrott (na motocykle). Został wyszkolony przez rodziców, dołączył do nich również 14-letni syn Piankhy.

Rhea, pies pomocniczy dla osób niepełnosprawnych, pokazała swój talent w liceum Émile-Zola w Châteaudun

Otrzymuj nasz biuletyn rozrywkowy przez e-mail i znajdź pomysły na wycieczki i zajęcia w Twojej okolicy.

NL {„path”: „mini-registration”, „id”: „ER_Loisirs”, „accessCode”: „14113336”, „allowGCS”: „true”, „bodyClass”: „ripo_generic”, „ContextLevel”: „KEEP_ALL ” „,” filterMotsCles „:” 7 | 10 | 12 | 159 | 17099 „,” gabarit „:” generic „,” hasEssentiel „:” true „,” idArticle „:” 4113336 „,” idArticlesList „:” 4113336 ” ,” „idDepartement”: „247”, „idZone”: „15274”, „motsCles”: „7 | 10 | 12 | 159 | 17099”, „premium”: „true”, „pubs”: „banniere_haute | artykuł „, „site”: „ER”, „sousDomain”: „www”, „urlTitle”: „cloyes-les-trois-rivieres-des-Champions-du-canicross-au-mee”}

Cała trójka została wyeliminowana z mistrzostw federalnych w ostatni weekend, francuskiego odpowiednika, w Liguges (wiedeńczyk), wraz z tylko trzema innymi członkami klubu, rodziną Bisquin, składającą się z ojca Frederica, matki Laure i syna Edwarda. . . Przyjaciele, których Laure i Florent Lemitri znają „od lat” i którzy dzielą swoją pasję, urodzili się sześć lat temu w klubie niedaleko Vernon (Eur) zwanym Cane Viking.

Trzy medale federalne

„Mogliśmy tam zostać”, wyjaśnia Laure Le Maitre. Jednak mieszkając wcześniej w Logron, chcieliśmy reprezentować wydział. W Eure-et-Loir jest klub w Chartres, ale to bardziej rozrywka niż zawody. Dlatego stworzyliśmy własną strukturę, ÉpiCanin.”

READ  Wiele sportów. Gigant zdmuchujący świeczki, Francja

Ukraińcy Olena i Veronika rozpoczynają nowe życie w Cloyes-les-Trois-Rivières

Nadal nie jest zbytnio otwarty na zewnątrz. „Nie chcemy dawać jej zbyt wiele miejsca, bojąc się, że się rozproszymy” – usprawiedliwia pastor. Jak dotąd radzą sobie dobrze, ponieważ EpiCanin zdobył trzy medale od Federalnej Federacji Sportów Psów Rekreacyjnych i został nagrodzony pięcioma zaproszeniami na nadchodzące Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Plédran (Côtes-d) Armor na Sobota 30 kwietnia.

Solidog’run powraca w drugiej edycji w Fontenay-sur-Eure

Tylko 19-letnia Laure w caniVTT ze swoim szlachetnym psem, 2-letnim Gresterem, nie mogła się „zakwalifikować”. „Ale z radością będę towarzyszyć mojemu synowi i mężowi w Bretanii. To duże wydarzenie z wieloma zawodnikami z Kanady, Polski i Estonii… wygląda świetnie” – mówi.
Szanse reprezentantów Messianne będą ograniczone do Frederica Bisquina i Florenta Lemaitre, nowego mistrza i wicemistrza Francji 2022 w Canerot. Zadowoli ich pierwsza dziesiątka w skali. „Fred, mówi Laure, jest już stałym członkiem tych światów i ma doświadczenie. Mój mąż jest gotów podjąć wszelkie ryzyko, aby znaleźć dobrą pracę”.

Wraz z Réglisse, który również jest szarakiem, szef EpiCanin zamierza wywołać panikę w ladach. „Jego pies osiągnął już maksymalną prędkość 63 km/h” – mówi Laure. Frederic Bisquin ze swojej strony będzie kojarzony z Garlane, ESD (europejski pies zaprzęgowy), rasą powstałą ze skrzyżowania Alaskan Husky i Pointer, która rozwija się w canicrossie jego żona Laure (Quidam) i syn Edouard (Utah), 11. z rzędu w zawodach i piąty w minimum w Mistrzostwach Federalnych.
Ze swojej strony Piankhy zdobył złoty medal w małej niepełnosprawnej łodzi ze swoim przyjacielem Lilasem, bodegueros, z którym ma świetne relacje.

„To są nasze dzieci”

„Wszystkie nasze psy są zakodowane głosowo” – wyjaśnia Laure Lemaitre. Znają prawo, lewo, przód, stację. Mój, kiedy mu mówię „Och, och!” Wie, że musi zwolnić”. Wszyscy są „społeczni”, „gracze” i „przygotowani do biegania od najmłodszych lat. Dbamy o to, aby nie zatrzymały się w wyścigu, żeby nie wąchały”.

READ  Kajakowy Puchar Świata - Hermin i Artur Peters w finale K1 A w Poznaniu

Oczywiście wymaga to treningu „dwa do trzech razy w tygodniu”, oprócz indywidualnych sesji z panami, wysokich standardów i „integracyjnej” relacji ze zwierzęciem. „Potrzebujesz dobrej więzi, żeby mąż był zespawany, mówi minister. Jeśli pies nie czuje się dobrze, pan nie będzie w najlepszej formie i vice versa”.

Cloyes-les-Trois-Rivières: początek Tour du Loir-et-Cher w piątek 15 kwietnia

W Lemaîtres sześć psów żyje szczęśliwym życiem na terenie posiadłości, w tym dwa „emerytowane” ze sportu wyczynowego, Lasko, weimarski i Moka, beagle, z którym ćwiczy Laure caniVTT. Są jak nasze dzieci, są naszymi dziećmi. »

Philip Profoot