Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Conso: W Barcelonie targ Boqueria nie będzie otwarty w niedziele

Podczas gdy ratusz w Barcelonie zezwolił na otwieranie firm w obszarach turystycznych w niedziele i święta, słynny targ postanowił nie otwierać w te dni.

Chociaż La Boqueria jest nasycona turystami, to ten popularny barceloński targ wycieczkowy, którego stragany na Instagramie zdobią przez cały dzień.

Kupcy z La Boqueria, tradycyjnie zamkniętej w niedziele i święta, musieli w środę wypowiedzieć się na temat nowego rozporządzenia Rady Miasta Barcelony, które zostało ratyfikowane przez Generalitat. Ta ostatnia umożliwiła otwieranie sklepów w obszarach turystycznych w niedziele i święta od 15 maja do 15 września.

W prawie jednomyślnym porozumieniu dealerzy La Boqueria odmówili otwarcia w niedziele i święta. Więc 80% z nich głosowało przeciwko. „Dzięki temu głosowaniu kupcy La Boquería zobowiązują się nadal być rynkiem referencyjnym dla świeżych, sezonowych i wysokiej jakości produktów dla wszystkich obywateli Barcelony” – zauważył prezes rynku w oświadczeniu. Ale wyrazili także „ważność rodzinnego komfortu i harmonii”.

READ  Co wiemy o „jednostce kryzysowej” Willard Hotel