Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Komendant Policji Okręgowej Szkoły Uvald aresztowany

Komendant okręgowy policji z Yuvaldi w Teksasie, który był odpowiedzialny za operacje, gdy strzelec zabił 19 dzieci i dwie szkoły 24 maja, jest nieczynny, ogłosił nadinspektor okręgowy Hal Harrell w środę, 22 czerwca.

Ogłoszenie pojawia się dzień po tym, jak teksański dyrektor bezpieczeństwa publicznego znalazł się pod ostrzałem za reakcję policji na masakrę, nazywając to„Całkowita porażka”.

Przeczytaj także: Strzelanina w Teksasie: Policja podjęła „złą decyzję”, czekając na interwencję, przyznaj się władzom

„Od początku tego straszliwego wydarzenia podkreślałem, że z podjęciem decyzji o zatrudnieniu okręg poczeka do zakończenia śledztwa. (…). Ze względu na brak jasności i niewiadomy termin, w którym otrzymam wyniki śledztwa, podjąłem decyzję o umieszczeniu szefa Arredondo na urlopie administracyjnym z dniem dzisiejszym.”Przełożony powiedział w oświadczeniu.

„Życie agentów przed życiem dzieci”

We wtorek dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie, Stephen McCro, szczególnie skrytykował fakt, że Pete Arredondo zdecydował się „Przedstaw życie klientów przed życiem dzieci”. „Wiemy jedno: istnieją przytłaczające dowody na to, że reakcja organów ścigania na atak Szkoły Podstawowej Robba była kompletną porażką i jest sprzeczna ze wszystkim, czego nauczyliśmy się w przeszłości w ciągu ostatnich dwóch dekad od masakry w Columbine”. w liceum w Kolorado w 1999 roku, powiedział.

Czas, jaki zajęło policji, ponad godzinę, aby wejść do klasy i zabić 18-letniego strzelca, był przedmiotem intensywnej krytyki od czasu morderstw, a Stephen McCroe przeforsował ten punkt podczas przesłuchania telewizyjnego. Oficerowie nosili broń, dzieci nie. Funkcjonariusze nosili kamizelki kuloodporne, a dzieci nie. Przeszkolono oficerów, nie strzelca.nadal potwierdza.

Przeczytaj także: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W Uvald w Teksasie historia niestety klasycznej amerykańskiej masakry

Również we wtorek burmistrz Yuvaldi ogłosił, że Szkoła Podstawowa Robb również będzie „zniszczyć”. „Nigdy nie możesz poprosić dziecka lub nauczyciela, aby wrócił do tej szkoły”.powiedział Don McLoughlin.

READ  Kto chce wygrać bunkier El Chapo?

Świat z AFP