Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Condor został przejęty przez fundusz inwestycyjny Atestor Capital

© AirbusakondorNiemiecka linia lotnicza i były oddział zbankrutowanego brytyjskiego touroperatora Thomasa Cooka ogłosiły w środę, że zakończyły… Proces odzyskiwania Gadanie Brytyjski fundusz inwestycyjny Atestor Capital.

Ci ostatni zainwestują 450 mln euro do nabycia 51% Ze stolicy Kondoru – reszta jest w posiadaniu niemieckiego rządu federalnego i rządu regionalnego landu Hesja, które na pomoc przewoźnikowi przyznały wiosną 2020 r. 550 mln euro pożyczek zabezpieczonych. ” Przyszłość Condora zaczyna się dzisiaj Dyrektor generalny Condor, Ralph Tickentrop, potwierdził w komunikacie prasowym, że zostanie zachowanych 4050 miejsc pracy.

Ze swojej strony Astor Capital, działający w sektorze bankowym i turystycznym, mówi, że chce „ Uczynić Condor potężnym drugim przewoźnikiem na ważnym niemieckim rynku krajowym i wiodącym przewoźnikiem europejskim dla miejsc wakacyjnych.

Condor znalazł się w trudnej sytuacji pod koniec 2019 roku, po likwidacji jego głównego udziałowca, Thomasa Cooka. Ogłoszony w styczniu 2020 r. projekt akwizycji przez polską spółkę LOT ostatecznie nie powiódł się ze względu na skutki gospodarcze pandemii Covid-19. Firma utrzymała się dzięki pożyczkom udzielonym przez władze niemieckie.

Równolegle z przybyciem Atestor Capital firma Condor złożyła zamówienie na szesnaście samolotów Airbus A330-900 w ramach odnowienia floty długodystansowej. Te A330neos zastąpią Boeingi 757-300 i 767-300 w sieci dalekodystansowej do Ameryki, Afryki, Karaibów i Azji.

Condor przejmuje fundusz inwestycyjny Attestor Capital 1 Air Journal

Umieść tweeta

365 dni w roku Air-Journal informuje Cię za darmo. Wesprzyj witrynę przekazując darowiznę, uczestnicz w jej rozwoju!
darowiznę


https://www.air-journal.fr/2021-07-31-condor-reprise-par-le-fonds-dinvestissement-atestator-capital-5229532.html

READ  Dawid Godzik w wywiadzie przygląda się swojej karierze! Kolarstwo górskie