Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak zostać pszczelarzem-amatorem (naprawdę) szanującym bioróżnorodność?

Zapisz się do newslettera EcoloObs!

Co dwa tygodnie w biuletynie EcoloObs znajdziesz wybór najlepszych artykułów poświęconych środowisku, jego rozwojowi i kontrowersjom. Zarejestrować!

Aby przeczytać całe specjalne wydanie na stronie poświęcone bioróżnorodności, kliknij tutaj.

Nie są legionistami, owadami, które wszyscy kochają. Pszczoła, którą nosiła w sobie starożytny poeta Wergiliusz. część boskiego duchaJedna z tych próbek. I bez wątpienia są one najdroższe naszemu sercu, ponieważ wiemy, że są zagrożone z powodu pestycydów stosowanych w rolnictwie (dziękujemy za neonikotynoidy!).

Wiemy jednak, że bez pasz i ich roli w transporcie pyłków, Prawie wszystkie rośliny kwitnące, owoce i warzywa Po prostu nie może istnieć. Dlatego konieczne jest ratowanie sytuacji, aw ostatnich latach wielu obywateli i firm zwróciło się do pszczelarzy-amatorów.

Niezły pomysł, prawda? Na papierze, tak. Problem polega na tym, że niektórzy niedzielni pszczelarze, nie robiąc tego celowo, przyczyniają się do zubożenia bioróżnorodności, zwłaszcza w miastach. Potwierdza:

« W przestrzeni miejskiej zasoby pokarmowe dla owadów zapylających nie są tak ważne jak tereny wiejskie Zbyt wiele nowych uli może stanowić problem dla

Aby przeczytać pozostałe 85%,
Przetestuj ofertę za 1 € bez zobowiązań.

READ  [Édito] Emergency - debaty - telegram