Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Codzienna rejestracja w 2021 roku, szpitale w tarapatach

WARSZAWA (Reuters) – Polska odnotowała w środę najwyższą dzienną śmiertelność związaną z koronawirusem od początku tego roku, a narastają obawy o system opieki zdrowotnej walczący z trzecią falą epidemii.

Według Ministerstwa Zdrowia w ciągu 24 godzin w środę w kraju odnotowano 32 874 nowe zgony rządu 19 i 653.

Polska służba zdrowia nadrabia zaległości w epidemii ze względu na rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwej odmiany występującej w Wielkiej Brytanii. Niektóre części kraju są na skraju wyjścia wentylatorów.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia 29 marca, sam respirator liczy 4,5 miliona mieszkańców Śląska, przemysłowego regionu na południu kraju.

Według kilku lokalnych mediów studenci medycyny zostali wezwani w celu uzupełnienia braków kadrowych, a pacjent z udarem został przewieziony do szpitala w bagażniku samochodu.

W obliczu zaistniałej sytuacji polski minister zdrowia Vladimir Kroska starał się uspokoić Polaków, że można zająć się opieką zdrowotną.

„Sytuacja jest pod kontrolą, ale bardzo poważna” – powiedział polskiej państwowej stacji TVP1 przed opublikowaniem danych w środę.

„Zwiększamy liczbę łóżek w szpitalach stałych i tymczasowych” – dodał.

Rząd szacuje, że w tym lub w przyszłym tygodniu kraj dotrze do trzeciej fali epidemii.

W Polsce, kraju zamieszkałym przez około 38 milionów ludzi, od czasu wybuchu wirusa koronowego w swoim regionie odnotowano łącznie 2 2321 717 ognisk i 53 045 zgonów.

(Opracowali Alan Charlisch, Jonah Blucinska i Pavel Florkievich, wydanie francuskie Laura Marcioro, Plantin Honald)

READ  Na wschodzie Polski, na obszarach wiejskich, wyborcy faworyzują ultrakonserwatystów