Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Partia Kobiet przenosi się na wydarzenie dyplomatyczne między Polską a Rosją

jaZazwyczaj odłączenie sześciokrotnej rosyjskiej mistrzyni świata Tamary Tansikushiny w grze w warcaby zajmuje dużo czasu, co powoduje przegraną jeszcze jedną partię. Grając we wtorek 27 kwietnia w Warszawie Rosjaninem, który przybył po flagę, wstrząsnęło nagłe pojawienie się w czwartej (dziewiątej) rundzie polskiej oficjelki, swojej polskiej rywalki Natalii Sadowskiej. o tytuł mistrza świata. British Daily Reports Obrońca.

Nie reagując na początku, mistrz świata w końcu podniósł głowę, a jego wizja była rozproszona i zagubiona w rundzie. Powód tej interwencji? „Światowa Agencja Antydopingowa [dont la Fédération mondiale du jeu de dames a signé le code] Rosyjskim sportowcom zakazuje się startów w międzynarodowych zawodach w swoich barwach narodowych do grudnia 2022 roku, ponieważ Rosja nie przestrzega przepisów antydopingowych ”., Raport Obrońca.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj to też Doping: w rosyjskiej grze zaćmienie trompe-l

„Byliśmy naprawdę pod presją”Nosiciel rosyjskiej flagi, Jacek Pavliki, powiedział agencji Reuters, że byłoby pożądane wyłączenie kamer, aby uniemożliwić emisję jego akcji. „Wyobrażam sobie, że wielu Rosjan jest zdenerwowanych i bardzo mi z tego powodu przykro”., On dodał.

Polak unisono rozwinął flagę

Incydent nie omieszkał sprowokować Moskwy, co okazało się incydentem dyplomatycznym. Prezes Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Stanislav Postinyakov zaprosił na imprezę „Wielki błąd”. „Niepowodzenie Tamary Tansikujiny jest często przyczyną incydentu”W międzyczasie oceniano rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa.

Damian Reska, prezes Polskiego Związku Wborowego, starał się uspokoić sytuację, przepraszając Moskwę, nie upierając się przy tym, że organizatorzy zostali zmuszeni do przestrzegania reguł sportu międzynarodowego.

„Równolegle ze swoim rywalem Sadovska zdjęła polską flagę”., Przypomina brytyjski dziennik. Obie kobiety spotkały się pierwszego dniaJest Może do siódmej rundy. Do tej pory w grze dominował Polak.

Świat

READ  Hiszpania ponownie potyka się o Polskę (1-1)