Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co Thomas Pesquet zrobi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Pięć rzeczy, które warto wiedzieć o drugiej rezydencji francuskiego astronauty

Sześć miesięcy na misję Alfa. Thomas Pesquet ponownie zakłada skafander cztery i pół roku po pierwszym odlocie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). 43-letni Francuz zostanie przetransportowany w czwartek 22 kwietnia wraz z trzema innymi podróżnikami kosmicznymi. Franceinfo wymienia pięć rzeczy, które warto wiedzieć o drugiej rezydencji Thomasa Pesqueta, znajdującej się 408 kilometrów nad naszymi głowami.

1W drugiej części swojej misji będzie kapitanem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

W marcu Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) ogłosiła na konferencji prasowej, że Thomas Pesquet zostanie awansowany na dowódcę stacji kosmicznej w drugiej części swojej misji. „J’ai la Chance d’être le premier Français aux commandes d’un véhicule spatial. C’est grâce à l’histoire, à la place de la France et de l’Europe dans les vols habités, c’est une reconnaissance Dla wszystkich”Powitałem byłego pilota linii lotniczych.

„To jest jak łódź, po Bogu na pokładzie jest tylko jeden kapitan”.– skomentował Francuz. „Oczywiście w centrum kontroli naziemnej zidentyfikowano wiele rzeczy”.Zapamiętaj. I „Ludzie, którzy pracują w terenie, podejmują wiele decyzji z góry. Ale jeśli w załodze jest jeden głos, który się liczy, to głos kapitana”., Potwierdzony. W szczególności to on nadzoruje manewry awaryjne.

„Kiedy coś idzie nie tak i trzeba szybko zareagować, decyduje lider, który trochę wyznacza zadania, na przykład jeśli mamy uporać się z ogniem lub zmniejszyć ciśnienie”.

Thomas Pesquet

Podczas konferencji prasowej

Jednak Francuz nalegał na wiedzę i umiejętności członków na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Każdy jest wyraźnie kompetentny. Nie ma potrzeby mówić ludziom, co mają robić z załogą astronauty, ale wciąż pozostaje ostatni poziom podejmowania decyzji, który spoczywa na dowódcy stacji”., To jest bez.

2Musi ukończyć cztery spacery kosmiczne

Pobyt Thomasa Pesqueta będzie oznaczony czterema wycieczkami, innymi słowy, w kosmos, poza Międzynarodową Stację Kosmiczną. Główny cel: instalacja nowych paneli słonecznych. „Potrzebujemy więcej energii elektrycznej. Mamy około 76-80 kilowatów i chcemy więcej”., Szczegóły astronauty. Te panele przewijane pasują do dużych rur Około 350 kg. „To naprawdę dość ambitne wyjścia”.Thomas Pesquet skomentował, precyzując, że tak „Na końcu stacji”.

Podczas swojego pierwszego pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Thomas Pesquet odbył już ekspedycje. Ale aby być świadomym szybkości i wrócić do poziomu, musiał wykonać nowe ćwiczenia. Zgodził się skomentować „Special Envoy” na temat materiału filmowego z setek godzin treningu na basenie w skafandrze do nurkowania.

READ  Wyprzedaże dobiegły końca, ale Cdiscount nie powiedział ostatniego słowa w sprawie promocji na laptopy! -Dusza laptopa

Wyposażeni w „kosmiczny śrubokręt” i rękawice ciśnieniowe, astronauci przygotowują się do wszelkiego rodzaju czynności konserwacyjnych. „To nie jest łatwe, to trochę jak próba gry na pianinie w rękawicach bokserskich.”Powiedział Thomas Pesquet. Nie wystarczy, aby duch Francuzów zaczął się w czterech meczach programu: „To będzie bardzo ekscytujące”.

3Jest pierwszym Europejczykiem na pokładzie Crew Dragon

Thomas Pesquet będzie pierwszym europejskim astronautą na pokładzie Crew Dragon, zbudowanego przez amerykańską firmę SpaceX. Ten statek jest bardzo młody: pierwszy załogowy lot rozpoczyna się w maju 2020 roku. W tej chwili ma tylko dwie załogi. Ale Francuz jest pewny siebie. „Jestem bardzo pełen nadziei. W tym biznesie, jeśli skupisz się na rzeczach, które mogą pójść źle, zwykle nie śpisz dobrze w nocy”., Czy on zadeklarował.

Astronauta wyruszy na Międzynarodową Stację Kosmiczną wraz z trzema partnerami lotu: Japonką Akihiko Hoshid, Amerykanami Megan MacArthur i Shane Kimbro. Kapsułą dowodzić będą dwaj amerykańscy astronauci. Thomas Pesci i Akihiko Hoshide usadowią się po obu stronach Specjaliści ds. Misji.

„Gdy wszystko pójdzie źle, od nas zależeć będzie gra. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w zasadzie nie jesteśmy bardzo zaangażowani w zarządzanie podróżą”.

Thomas Pesquet

Na konferencji prasowej

„To amerykański pojazd, decyduje NASA”.Wspomniał Thomas Pesquet. Przed kwalifikacjami: „To jasne, że wszystko robimy w koordynacji z załogą. Nie ma decyzji, którą można podjąć bez udziału całej czwórki”.

4Przeprowadzi sto eksperymentów

Harmonogram Thomasa Pesqueta zostanie przesłany podczas jego sześciu miesięcy na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Francuzi muszą przeprowadzić sto eksperymentów. Dwanaście z nich zostało zaprojektowanych przez Centrum Rozwoju Mikrograwitacji i Operacji Kosmicznych (Cadmos) z siedzibą w Tuluzie. Eksperymenty te będą prowadzone na terenie Unii Europejskiej Columbus i mają między innymi przygotować do długoterminowych misji kosmicznych.

READ  Z obniżką o 250 €, Sony Xperia 5 IV jest wreszcie w odpowiedniej cenie

W wizjerze: Czerwona Planeta. „Ostatecznym celem, przynajmniej w naszym zasięgu przez następne 100 lat, jest Mars, ponieważ jest bliźniaczą siostrą Ziemi, ponieważ ma bardzo podobną historię, ponieważ zawiera dużo wody w stanie ciekłym”.Thomas Pescet powierzył Specjalnego Wysłannikowi do Francji 2.

Zapytany o przeżycie szczególnie bliskie jego sercu, Thomas Pesquet wspomniał o tym doświadczeniu „Malutkie mózgi, komórki macierzyste mózgu (…) na szalce Petriego”. Celem jest zbadanie starzenia się tych komórek macierzystych, aby lepiej zrozumieć choroby, takie jak choroba Alzheimera.

Thomas Puisquet będzie również pracował nad studium zatytułowanym „Dreams”, które skupia się na śnie podróżników kosmicznych. Rachel Debs, neurolog ze szpitala uniwersyteckiego w Tuluzie, wyjaśnia France Info, że tak „Możliwość monitorowania snu, o którym wiemy, że jest zakłócany w przestrzeni, ponieważ nie będzie on zmieniał się między dniem i nocą w ciągu 24 godzin”.. W rzeczywistości na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ludzie „Widzisz, jak słońce wschodzi i zachodzi 16 razy dziennie, a to wcale nie jest naturalny rytm żywej istoty, więc sen przeszkadza astronautom”., Specjalista kontynuuje.

5On weźmie punkt

Thomasowi Pesquetowi towarzyszyć będzie także point, organizm, który nie jest ani zwierzęciem, ani rośliną, ani grzybem. Ten punkt zostanie podniesiony na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pod nadzorem francuskiego astronauty.

Punkt, tajemnica natury
Francja

Physarum polycephalum to pojedyncza komórka, odrębny żywy gatunek. Nie ma ust ani mózgu, ale porusza się, je i ma niesamowite zdolności uczenia się. Kilka próbek będzie przechowywanych na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Celem jest wizja „Jeśli punkt zachowuje się inaczej w przestrzeni”i studium „Wpływ mikrograwitacji i promieniowania na jej ewolucję”, Ustaw w Cnes.