Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Myśl przewodnia Apple: nowy kolorowy iMac zmierza do M1

4

Podczas wydarzenia Apple w 2021 roku producent przedstawił swoje wiosenne produkty z flagowym wkładem iMac. Przejrzyj projekt, kolory, dostępne komponenty … Powiemy Ci wszystko.

Plotki o iMacu krążyły od kilku miesięcy, a wiele z nich zostało zweryfikowanych po oficjalnym ogłoszeniu komputera przez Apple, podczas wideokonferencji na żywo w Cupertino w Kalifornii. Jeśli producent ujawnił niektóre produkty, takie jak Apple TV, Tracker AirTagLub l’iPad Pro, IMac był jednym z głównych punktów prezentacji.

nowy styl

IMac, którego estetyka nie zmieniła się od jakiegoś czasu, zyskał świeży wygląd. Najbardziej uderzający jest kolor: komputer jest teraz dostępny w siedmiu pastelowych kolorach. Zwracamy również uwagę, że został dobrze wypolerowany, do 11,5 mm grubości, co jest imponująco cienkim jak na urządzenie wielofunkcyjne.

iMac jest teraz dostępny w 7 kolorach. © Apple

Ekran ma teraz przekątną 24 cale w porównaniu z poprzednimi 21,5. Cóż, jest mała gwiazdka wskazująca, że ​​rzeczywisty rozmiar deski to 23,5 cala. Apple nie oszczędził na jakości w przypadku modelu 4,5K, który ma jasność 500 cd / m2. Technologia TrueTone zapewnia możliwość automatycznej regulacji balansu bieli i jasności, a powłoka antyrefleksyjna szkła jest niezwykła.

Labelle M1

Producent nadal przenosi swoje urządzenia do domowego SoC M1, pozwalając mu zmniejszyć płytę główną iMaca i zoptymalizować komputer. Podobnie jak w przypadku komputerów MacBook Air, Pro i Mac mini, ten procesor zapewnia energooszczędność i wysoką wydajność pomimo emulacji Rosetty. 8-rdzeniowy procesor i 7-rdzeniowy procesor graficzny w wersji podstawowej (8 rdzeni w przypadku pozostałych) zapewnią znaczące korzyści w porównaniu ze starszymi komputerami iMac, jak zapewnia Apple, korzyści, które możemy wskazać tak szybko, jak to możliwe. .

SoC M1 umożliwia zmniejszenie rozmiaru płyty głównej.  © Apple

SoC M1 umożliwia zmniejszenie rozmiaru płyty głównej. © Apple

Komputery będą miały 8 GB skonsolidowanej pamięci, oprócz 256 lub 512 GB pamięci. Przyglądając się im z bliska, serwis Apple wspomina również o wersjach z 16 GB skonsolidowanej pamięci i do 2 TB miejsca (cena tych opcji nie została ujawniona).

Przejrzyj kamerę, dźwięk i łączność

Kamera internetowa komputera iMac nagrywa teraz w rozdzielczości 1080p, co jest mile widzianym ulepszeniem w erze telepracy i telekonferencji. Towarzyszą mu trzy mikrofony zamontowane w obudowie i sześć głośników, co zapewnia pewien komfort użytkowania „po wyjęciu z pudełka”.

Połączenia komputerowe.  © Apple

Połączenia komputerowe. © Apple

Pod względem łączności iMac ma cztery porty USB-C, w tym dwa porty Thunderbolt do podłączenia dodatkowego wyświetlacza w razie potrzeby. Jest port mini-jack, a Wi-Fi 6 jest teraz częścią gry, wraz z Bluetooth 5.0. Zasilacz podłączany jest bezpośrednio do przewodu magnetycznego i posiada wbudowany port Ethernet.

Zintegrowany zasilacz Ethernet.  © Apple

Zintegrowany zasilacz Ethernet. © Apple

Wreszcie komputery iMac są wyposażone w magiczną mysz i magiczną klawiaturę, która jest wreszcie ozdobiona czytnikiem linii papilarnych Touch ID, który jest bardzo praktyczny przy odblokowywaniu komputera lub identyfikowaniu konkretnych aplikacji.

Touch ID jest dołączony do nowej klawiatury Magic Keyboard.  © Apple

Touch ID jest dołączony do nowej klawiatury Magic Keyboard. © Apple

Te nowe komputery iMac będą dostępne w przedsprzedaży od 30 kwietnia, a pierwsze modele mają zostać wysłane w drugiej połowie maja. Za 1449 euro jest to najtańsza wersja, która nie korzysta z Touch ID ani portu Ethernet, ma rdzeń graficzny i mniej portów USB-C. Policz odpowiednio 1669 i 1899 euro za urządzenia iMac z pamięcią 256 i 512 GB.

27-calowy iMac i M1 „X”?

Wiele plotek opracowało również mocniejszą wersję procesora M1, niektóre zwane M1X, a nawet przewidywało 20-rdzeniowy układ. Ostatecznie Apple trzymał się swojego istniejącego wewnętrznego SoC dla 24-calowego iMaca i nic nie zostało ujawnione na temat 27-calowych wersji PC. Być może to oznaka przejścia na nową generację wydajniejszego SoC M1 … producent mógłby zaoferować też większą średnicę 28, a nawet 32 ​​cale. Oczywiście powiadomimy Cię, gdy tylko dowiemy się więcej na te tematy.

READ  Twórz zdrowe napoje z łatwością i to niezbędne