Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej 19 zabitych, w tym 9 dzieci, w pożarze budynku w Nowym Jorku

„Będzie to jeden z najgorszych pożarów w naszej historii” ogłaszać Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams w miejscu pożaru, który zniszczył budynek w Bronksie. Według danych burmistrza zginęło co najmniej 19 osób, a 63 zostało rannych. Wśród zabitych było 9 dzieci, według anonimowego oficjalnego źródła, cytującego Associated Press.

Nowy burmistrz Nowego Jorku, były policjant afroamerykański, który objął urząd 1jest bycie styczeń, mężczyzna a „Prawdziwa tragedia nie tylko dla Bronxu i miasta”..

Miejski komendant straży pożarnej powiedział, że pożar został spowodowany przez ogrzewanie postojowe. śledczy „Na podstawie dowodów fizycznych i pierwszych zeznań mieszkańców ustalono, że pożar wybuchł z sypialni i dodatkowego grzejnika”.Daniel Negro powiedział podczas konferencji prasowej u podnóża tego podobnego do HLM budynku w tej ogromnej dzielnicy robotniczej Bronxu.

odurzony dymem

Gęste płomienie i gęsty czarny dym rozprzestrzeniały się rano w mediach społecznościowych z okna wielopiętrowego budynku w Bronksie, ogromnej dzielnicy na północy stanu Nowy Jork. Większość ofiar cierpiała na zatrucie dymem.

Przed płonącym mieszkaniem Bronx, niedziela, 9 stycznia 2022 r.

George King, mieszkaniec pobliskiego apartamentowca, opowiedział AFP o scenie z ” Bałagan „ : „Mieszkam tu od 15 lat, pierwszy raz widzę coś takiego”. Powiedział, że tak „Widziałem dym, wiele osób wpadło w panikę” i Nikt nie chce wyskoczyć z budynku..

Nowojorscy strażacy, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia około godziny 11 czasu lokalnego, początkowo ogłosili liczbę ofiar śmiertelnych w wysokości około trzydziestu i opanowali wypadek w ciągu dwóch godzin. Dwustu strażaków wchodzi do 19-piętrowego budynku HLM.

Kolejny śmiertelny pożar we wtorek w Filadelfii

W ubiegłą środę straszliwy pożar w bloku mieszkalnym w Filadelfii zabił 12 osób, w tym ośmioro dzieci.

A w tej samej dzielnicy Bronx, w grudniu 2017 roku, w pożarze zginęło 12 osób, w tym czworo dzieci, najbardziej śmiertelny pożar w mieście od dwudziestu pięciu lat. Został sprowokowany przez trzyipółletniego bawiącego się kuchenką gazową.

READ  Katar negocjuje z talibami ponowne otwarcie lotniska w Kabulu

Nowy Jork, mega-miasto zamieszkałe przez dziewięć milionów ludzi, znajduje się w różnych dzielnicach, w których panuje ogromny kryzys mieszkaniowy, a budynki czasami są zniszczone i źle utrzymane.

Le Monde z The Associated Press i Agence France-Presse