Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy ścierają się w sprawie „Deltacron”, możliwej fuzji wariantów Delta i Omicron Covid-19

To jest „Deltacron”, wariant, który powstał z połączenia wariantów Delta i Omicron. Mimo sceptycyzmu części środowiska naukowego, nadal potwierdza to Leondios Kostrikis, autor odkrycia.

Na czele zespołu naukowego z Cypru twierdzi, że odkrył przypadki Covid-19, które łączą zmienne delta i omikron.

„Obecnie występuje koinfekcja Omicron i Delta i znaleźliśmy ten szczep, który jest mieszanką tych dwóch”, wybierz w Telewizja Sigma W ten piątek.

Według naukowców cypryjskich zidentyfikowano już 25 przypadków Deltacrona.

Ale według naszych kolegów z uruchomić, plotka o odkryciu nowego szczepu w wyniku połączenia dwóch ogórków byłaby po prostu dlatego, że Błąd laboratorium analitycznego.

„rodowód przodków”

Według innych naukowców sekwencjonowanie genetyczne „przypadków” Cypryjczyków z Deltacron umożliwia prześledzenie drzewa genealogicznego koronawirusa.

Co zaskakujące, te sekwencje Deltacron nie kończą się w tym samym miejscu.i podsumowuje uruchomić Utrudnia to odkrycie, powołując się na kilku naukowców, którzy stawiają hipotezę, że odkrycia Leondusa Kostrikisa były wynikiem zanieczyszczenia laboratoryjnego.

„Cypryjskie sekwencje „Deltacron” zgłaszane w wielu mediach głównego nurtu wydają się wyraźnie skażone – nie są skupione na drzewie filogenetycznym”Wirusolog z Imperial College London powiedział na Twitterze.

Według niego wyjaśnieniem będzie fakt, że próbki pacjentów skażonych omikronem, az drugiej strony deltą, można znaleźć błędnie w tej samej analizie, co wskazuje na fuzję między tymi dwiema zmiennymi.

Wersja kwestionowana przez Leondios Kostrikis, który broni „Deltakron”. Według niego, przypadki zidentyfikowane przez „Wskazują na ewolucyjną presję wywieraną na rodowód przodków, aby uzyskać te mutacje, a nie wynik pojedynczej rekombinacji”.

Podczas gdy próbki były przetwarzane przy użyciu wielu procedur sekwencjonowania w więcej niż jednym kraju, cypryjski naukowiec poinformował, że co najmniej jedna sekwencja w Izraelu zdeponowana w globalnej bazie danych ma cechy genetyczne deltacreen.