Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co najmniej 11 osób zginęło, a około 100 zostało rannych w wypadku kolejowym

Kilka samochodów wykoleiło się na północ od Kairu, a śledczy zostali wysłani w celu ustalenia przyczyny wypadku.

Artykuł autorstwa

Telewizory francuskie

Pisanie o Afryce

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Co najmniej 11 osób zginęło, a prawie 100 zostało rannych, gdy w niedzielę 18 kwietnia na północ od Kairu (Egipt) wykoleił się pociąg, wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia. Osiem wagonów pociągu jadącego ze stolicy do położonego 130 kilometrów na północ Mansoura wykoleiło się w rolniczym mieście Toukh. Ministerstwo podało, że wysłano ponad 55 karetek pogotowia rannych. Na miejsce zostali wysłani śledczy w celu ustalenia przyczyny wypadku. Według źródła bezpieczeństwa maszynista i inni funkcjonariusze pociągu zostali aresztowani w celu przesłuchania.

Wypadki kolejowe w Egipcie są generalnie przypisywane problemom z infrastrukturą i konserwacją. 26 marca co najmniej 20 osób zginęło, a prawie 200 zostało rannych w wypadku kolejowym w pobliżu południowego miasta Sohag. Prokuratura poinformowała, że ​​maszynista i jego pomocnik nie byli na swoich stanowiskach podczas wypadku, czemu sprzeciwiali się dwaj mężczyźni.

Prezydent Egiptu Abdel Fattah El-Sisi obiecał nałożyć sankcje na osoby odpowiedzialne za tragedie kolejowe, które nawiedziły kraj w ostatnich latach. Na początku kwietnia Afrykański Bank Rozwoju ogłosił, że udzielił Egiptowi pożyczki w wysokości 145 mln euro na poprawę infrastruktury kolejowej.

READ  Kandydat Babis wykorzystuje strach przed wojną