Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mubasher – Niemcy: „Nie pozwólmy, aby pandemia podzieliła również nasze społeczeństwo” – mówi Frank-Walter Steinmeier

Mubasher – Niemcy: „Nie pozwólmy, aby pandemia podzieliła również nasze społeczeństwo” – mówi Frank-Walter Steinmeier

„Dzikie” próby lecznicze

AFP dowiedział się w sobotę od sądowego źródła, że ​​profesor Fortilan, rzecznik kontrowersyjnego filmu dokumentalnego „Napad na Covid”, który był przedmiotem śledztwa w sprawie procesów dotyczących nielegalnego leczenia, został uwięziony w tę sobotę przed zbliżającym się przesłuchaniem w jego sprawie. aresztować.

77-letni profesor farmakologii, postać w dziedzinie sceptyków i przeciwników szczepionek, został aresztowany w czwartek w hotelu w Chouds Eggs (Cantal) na podstawie nakazu aresztowania wydanego przez sędziego śledczego magnata zdrowia publicznego paryskiego sądu , według prokuratora Aurillac, który potwierdził informacje z La Montagne.

Jean Bernard Fortilan jest oskarżany od marca 2020 r. O przeprowadzanie bez zgody testów plastrów zawierających dwie cząsteczki, zwanych walentyniną i 6-metoksy harmalanem, w nadziei na wyleczenie kilku chorób neurologicznych (choroba Parkinsona, Alzheimera, zaburzenia snu …). Testy zostały zorganizowane przez profesora w katolickim klasztorze niedaleko Poitiers na ponad 350 pacjentach, z których w ramach swojej struktury w 2016 roku usunięto fundusz Josefa Fund, kierowany przez Henri Joyo, z Syndykatu Lekarzy. w śledztwie, które zostało wszczęte po potępieniu faktów, we wrześniu 2019 roku przez Agencję Leków (ANSM).

READ  W Stanach Zjednoczonych poszukiwania ocalałych po śmiertelnych tornadach przebiegają przez centralną i południową część kraju