Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezpośrednia – obowiązkowa kwarantanna: podróżnym grozi grzywna do 1500 euro

Gabriel Attal ogłasza karę 1500 euro dla podróżnych za nieprzestrzeganie obowiązkowej kwarantanny

W poniedziałek rano rzecznik rządu powiedział, że podróżnym z Brazylii, Argentyny, Brazylii i RPA grozi grzywna w wysokości do 1500 euro za nieprzestrzeganie kwarantanny po przyjeździe do Francji.

Gabriel Attal powiedział: „Odbędą się inspekcje policyjne i żandarmeria, które pozwolą jej zweryfikować, czy podróżni pozostają w miejscu kwarantanny i muszą się odizolować”. Europa 1.

Jeśli naruszenie się powtórzy, kara wzrośnie do 3000 euro.

„Nie widzieliśmy wyraźnego spadku liczby przypadków”: epidemiolog Dominic Costagliola uważa, że ​​jest za wcześnie, aby mówić o szczycie epidemii

Czy odczuwalne są skutki trzeciego uwięzienia? Chociaż liczba przypadków i hospitalizacji jest zwykle stabilna, epidemiolog Dominic Costagliola uważa, że ​​jest za wcześnie, aby mówić o opadających krzywiznach.

„Nie widzieliśmy wyraźnego spadku liczby przypadków, a raczej zaobserwowaliśmy wzrost na wysokim poziomie, mimo że testujemy mniej, więc nie sądzę, abyśmy mogli w ogóle ekstrapolować jakikolwiek spadek, a nawet mniej szkół podstawowych będzie zacznij od nowa – powiedział Dominic Costagliola dziś rano dwudziestego szóstego dnia, a uczelnie i liceum w następnym tygodniu. France Inter.

Dyrektorowi badawczemu Inserm trudno jest mieć nadzieję na „naprawdę duży spadek pod koniec”, biorąc pod uwagę zauważalny wpływ środków zdrowotnych.

Ponadto Dominique Costagliola potępia brak logiki w zakresie ograniczania protokołu zdrowotnego w szkołach, podczas gdy rok szkolny ma się jeszcze rozpocząć w poniedziałek 26 kwietnia.

„W międzyczasie musieliśmy przede wszystkim podjąć kroki w celu zmniejszenia zagrożeń w szkołach, od szczepień personelu po wentylację, czego jeszcze nie zrobiono” – ubolewa epidemiolog.

„Zmierzamy w kierunku plateau”: epidemiolog Pascal Crepe wskazuje na „zmianę” wskaźników epidemii

„Już się nie powiększa”, ale szczerze mówiąc, jeszcze się nie zmniejsza. Wypadki, hospitalizacje, resuscytacja … „wszystkie wskazania nieznacznie wpłynęły na jej krzywą”, zauważa epidemiolog Pascal Crepey w poniedziałek rano na BFMTV.

„Jesteśmy bardziej na wzgórzu” – komentuje. „Wszystko to wskazuje, że te środki ograniczające mają wpływ i niestety wskazują, że nie są one tak silne, jak efekt pierwszych operacji ograniczania, ponieważ zmierzamy w kierunku bardzo łagodnego płaskowyżu lub zbocza w stosunku do nachylenia krzywych epidemiologicznych”.

Jeśli epidemia jest „trochę inna”, z angielskim wariantem „przenoszącym znacznie więcej” niż historyczne pochodzenie, „mamy szczepienia, nadejście dobrej pogody, która pomoże nam nieco lepiej kontrolować tę epidemię” – komentuje specjalista. To musi być lepsze ”.

READ  Zakażenie, ryzyko, skuteczność szczepionek i metod leczenia… Co wiemy o wariancie Omicron w sześciu pytaniach

Czy wystarczy wznowić działalność od 15 maja, zgodnie z kalendarzem zarządu? Pascal Crepe twierdzi, że data ta „została ustalona zgodnie z kryteriami politycznymi”, a nie epidemiologicznymi, na przykład „kilka nowych przypadków, które muszą zostać osiągnięte przed ponownym otwarciem”.

Epidemiolog ostrzega, że ​​„łagodzenie skutków musi być naprawdę bardzo lekkie, jeśli mamy pozostać na zboczu w dół, ponieważ warunki są nadal bardzo delikatne”. „Musimy być naprawdę bardzo ostrożni lub dodawać elementy, które będą kontrolować epidemię i nowe infekcje”.

Sytuacja poprawia się w Alpes-Maritimes

Czy trzecia fala osiągnęła szczyt? Krzywa liczby pacjentów na oddziale intensywnej terapii ustabilizowała się w ostatnich dniach i wynosi około 5900. Oddechy powitalne z niektórymi opiekunami, na przykład w Nicei (Alpes-Maritimes). „Obecnie stanowimy około 65-70% pacjentów z Covid, nie mamy tego ciągłego stresu, że zawsze powinniśmy mieć pełną rodzinę” – wyjaśnia Carol Echi, kierownik oddziału intensywnej terapii anestezjologicznej w CHU.

Jednak presja pozostaje silna. Dlaczego sytuacja nie poprawia się szybciej? Ograniczenia, które są mniej rygorystyczne niż poprzednie wyłączenia, mogą mieć mniejszy wpływ. Posiadanie większości dla wariantu angielskiego może również powstrzymać spadek.

„W pierwszym okresie zatrzymania 10 osób zostało zarażonych 7 osób” – wspomina Mercia Sofonia, wykładowca epidemiologii na Uniwersytecie w Montpellier. „Obecnie 10 osób zaraża od 9 do 10. Potrzeba więcej wysiłków, aby ograniczyć przenoszenie”.

Brazylijska alternatywa: Rada Naukowa chce zaostrzyć godzinę policyjną w Gujanie

Rada Naukowa zaleciła wzmocnienie godziny policyjnej w Gujanie w opinii na temat walki z brazylijską alternatywą dla wirusa Corona, którą rząd szeroko przestrzegał w odniesieniu do ograniczeń w podróżowaniu.

W tej opinii z 16 kwietnia i opublikowanej online w tę niedzielę organ odpowiedzialny za doradzanie rządowi zalecił podjęcie działań w celu zapobieżenia „ryzyku rozszerzenia” brazylijskiej alternatywy, które „należy wziąć pod uwagę latem”.

Rada napisała, że ​​„w chwili obecnej nie zaobserwowano żadnych oznak konkretnego rozwoju wariantu BR-P1 (jego naukowego określenia)” w miejskiej Francji, gdzie jego „odkrycie jest marginalne”, co wskazuje, że z drugiej strony silnie rośnie w Gujanie ”, która dzieli ponad 700 km granicy z Brazylią i gdzie wariant P1 stanowi większość.

Jeśli chodzi o Gujanę, Rada zaleciła zatem, aby oprócz testów przed jakąkolwiek podróżą na kontynent lub do Francuskich Indii Zachodnich, które już obowiązywały lub zostały ogłoszone w sobotę, rezerwację należy przedłużyć do niedzieli, co faktycznie ogłoszono dnia 16 kwietnia do kilku gmin w regionie i wprowadzenie godziny policyjnej w dni powszednie o piątej wieczorem, która nie została jeszcze podjęta.

READ  Papież Franciszek potępia „dziecinną i destrukcyjną agresję” Władimira Putina, nie wymieniając jego nazwiska

Ograniczenie ponownie przeniosło się na Wallis i Futunę

Władze ogłosiły przedłużenie okresu odosobnienia mieszkańców obowiązującego od 9 marca w Wallis i Futuna, małym francuskim archipelagu na południowym Pacyfiku, ponownie do 25 kwietnia. Ten dwutygodniowy środek, który został pierwotnie wydany w celu zwalczania rozprzestrzeniania się epidemii Covid-19, został już dwukrotnie przedłużony.

„Ta decyzja daje czas na ujednolicenie i rozszerzenie procedur przesiewowych z korzyścią dla wybranych sektorów i odbiorców, aby uzyskać lepszą wiedzę na temat rzeczywistego rozprzestrzeniania się wirusa w regionie” – powiedział w poniedziałek kierownictwo wyższego szczebla. (Prowincja) na swojej stronie internetowej.

Ukierunkowana kampania przesiewowa zostanie uruchomiona w firmach i działach upoważnionych do otwierania oraz w firmach spożywczych.

Wyspy te, które od 6 marca mają populację około 11 500 osób, odnotowały 438 przypadków Covid-19, w tym 427 w Wallis i 5 zgonów.

Połowa dorosłych Amerykanów otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki Covid

Według danych zaktualizowanych w tę niedzielę przez Centers for Disease Prevention and Control (CDC), główną federalną agencję zdrowia publicznego, połowa dorosłych Amerykanów otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki Covid-19.

W sumie ponad 131,2 miliona ludzi otrzymało co najmniej jeden zastrzyk w Stanach Zjednoczonych. Tak więc 50,4% osób powyżej 18 roku życia zostało zaszczepionych częściowo, a 32,5% w pełni zaszczepionych, a odsetek ten wzrasta do 65,9% w przypadku osób powyżej 65 roku życia.

Zezwolenie zdrowotne: aplikacja TousAntiCovid będzie certyfikować testy i szczepienia

L’application française de traçage des malades du Covid-19 TousAntiCovid va intégrer un carnet permettant de prouver le résultat positif ou négatif d’un test de détection du virus, puis certifier l’état vaccinal, a annoncé dimanche le gouvernement dans.

„TousAntiCovid-Carnet, którego próba rozpocznie się w najbliższych dniach, ma na celu przechowywanie w formie cyfrowej (w aplikacji) i w bezpieczny sposób (a) dowodu negatywnego lub pozytywnego testu, a jutro zatwierdzonego świadectwa szczepień” ustalone, natomiast urządzenie należy przedstawić w poniedziałek.

„La France s’engage dès maintenant dans l’expérimentation de la fonctionnalité TousAntiCovid-Carnet lors des vols à destination de la Corse et des Outre-mer”, annonce le gouvernement, qui souhaite ensuite étendre le procédé aux déplacements verses European Union.

READ  Rosyjska armia trzyma Mariupol pod „oblężeniem”, ostrzega burmistrz miasta

Projekt „paszportu zdrowia” jest wspominany we Francji od kilku miesięcy i ma pozwolić na stopniowe znoszenie ograniczeń w podróżowaniu oraz dostęp do niektórych miejsc i wydarzeń, ale nie podano szczegółów dotyczących ostatnio przyjętego formularza.

Liczba pacjentów z napadami pozostaje poniżej progu 5900

Witam wszystkich i witam w nowej transmisji na żywo poświęconej ewolucji pandemii Covid-19. Liczba pacjentów leczonych na oddziale intensywnej terapii pozostała w niedzielę poniżej 5900 osób, pomimo niewielkiego wzrostu, wynika z danych opublikowanych przez francuski Urząd Zdrowia Publicznego.

W niedzielę na oddziałach intensywnej opieki medycznej (które łączą resuscytację, intensywną terapię i ciągły monitoring) służyło 5893 osób, w porównaniu z 5877 w sobotę. W ciągu 24 godzin do tych świadczeń przyjęto 233 pacjentów, które leczą najpoważniejsze przypadki, w porównaniu z 359 pacjentami poprzedniego dnia.

W sobotę na początku tygodnia liczba pacjentów w paczkach wróciła do poniżej 5900. Jednak progi są nadal dalekie od szczytu pierwszej fali w kwietniu 2020 r. (7000).

Jeśli chodzi o zanieczyszczenie, odnotowano 29 344 przypadki od poprzedniego dnia, przy stałym wskaźniku pozytywnych testów, wynoszącym 9,7% w ciągu ostatnich siedmiu dni.