Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

bezpośrednio. Covid-19: W Szwajcarii i Portugalii ponownie otwarto kawiarnie, siłownie lub kina

Dzięki szczepionce Szwajcaria ogranicza środki sanitarne

Pomimo pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej Szwajcaria złagodziła swoje środki zwalczania Covid w poniedziałek, w szczególności ponowne otwarcie swoich hal sportowych, kawiarni, restauracji i kin na świeżym powietrzu, podczas gdy w regionie otwarto kilka ośrodków masowych szczepień, podobnie jak w Lozannie i Genewa.

Epidemia spowodowała śmierć około 9800 osób z populacji liczącej 8,6 miliona.

W poniedziałek Portugalia weszła w trzecią fazę stopniowego demontażu, która rozpoczęła się miesiąc temu, wraz z ponownym otwarciem centrów handlowych oraz kawiarni, restauracji, teatrów, szkół średnich i uniwersytetów.

Grecja: statek towarowy poddany kwarantannie, martwy na pokładzie

Grecki statek towarowy, który przybył na wyspę Kretę z Port Said w północnym Egipcie, został poddany kwarantannie po tym, jak w jego kabinie odkryto śmierć marynarza, a dziesięciu innych zostało zakażonych koronawirusem.

W niedzielę rano dotarłem do portu Caloy Limnis na południu Krety, a statek towarowy Heroic pływający pod grecką banderą został poddany kwarantannie ”Kontrola zdrowiaNa pokładzie, według tego samego źródła.

W Izraelu spadają maski i otwierają się szkoły

Przez rok Izraelczycy chodzili po ulicach nie widząc twarzy, z zakazem noszenia masek sanitarnych. Ale w niedzielę wypadli na zewnątrz, znak pierwszego.zdobyćPrzeciwko wirusowi Corona w kraju. Szkoły są również otwarte po raz pierwszy od roku.

W piątek 16 kwietnia zdiagnozowano tylko 105 nowych przypadków koronawirusa, a 202 pacjentów pozostało hospitalizowanych w stanie krytycznym z wirusem.

Grzywna w wysokości 1500 EUR za nieprzestrzeganie obowiązkowej kwarantanny

Rzecznik rządu Gabriel Atal ogłosił dziś w poniedziałek, że podróżni z Brazylii, Argentyny, Brazylii i Republiki Południowej Afryki zostaną obciążeni grzywną w wysokości 1500 euro za nieprzestrzeganie kwarantanny nałożonej po przyjeździe do Francji.

tam będzie „W wyniku kar będzie to bilet piątej klasy, więc myślę, że to 1500 euro, 3000 euro na wypadek ponownego naruszenia, wydaje mi się, że to bardzo odstraszające i bardzo surowe ramyPowiedział o Europie 1.

Epidemiolog ostrzega, że ​​nie oczekuje się poprawy

Obecna sytuacja epidemiologiczna we Francji Nie „Nie ma nadziei na natychmiastową poprawęTo uzasadnia złagodzenie restrykcyjnych środków w połowie maja, powiedział w poniedziałek France Inter Epidemiolog Dominic Costalliola. „Czy to w szpitalu, na oddziale intensywnej terapii, czy w nowych przypadkach, wydaje się, że jesteśmy na wysokim poziomiePowiedział profesor Dominic Costagliola, dyrektor ds. Badań w Inserm.

Przed ponownym otwarciem szkół będzie to konieczne ”Podejmij środki zmniejszające ryzyko, od szczepienia pracowników po środki wentylacyjne, rzeczy jeszcze nie zrobionePowiedziała, że ​​żałuje. Chile, gdzie postęp w szczepieniach nie zapobiegł kolejnemu wzrostowi liczby zakażeń.Bardzo szybkiJego miary dystansu społecznego, któreOstrzega nas, że musimy być bardzo ostrożni”.

© Źródło zdjęcia: Agence France-Presse

READ  O czym pamiętać od czwartku 7 lipca