Clippers pokonali Lukę Doncica 46 punktami, aby wysłać Dallas na wakacje! | NBA

Co za zabawna seria między Clippers i Mavericks. Do siódmego meczu żadna drużyna nie była w stanie wygrać u siebie (po raz pierwszy w historii), ale chociaż Luka Doncic i Dallas kilkakrotnie zdominowali pojedynek, siły Tyronna Lue znalazły rozwiązania, aby odeprzeć zaklęcie.

Taktyczne poprawki były liczne w serii, a Rick Carlisle zaczyna od strefy, podczas gdy jego odpowiednik w Los Angeles ufa „Little Ball” z Nicholasem Batumem jako osią!

Ecoeurant Luka Doncic

Boban Marjanovic służy jako strażnica, ale jeśli Texas Clippers zostaną zmuszeni do gry na przedmieściach, kalifornijskie strzelcy niczego nie przegapią. Tim Hardaway Jr. kontuzjował kostkę, ale mag Luka Doncic wciąż obrzydza swoich obrońców. Słoweniec cofa się i blednie, a jeśli zostanie trochę złapany w długim strzale zakończonym piłką powietrzną, znajduje rozwiązania przeciwko wszystkim, którzy prezentują się jako obrona przed nim.

Pomimo 13-punktowej przewagi Kohei Leonarda i świetnego podania Terrence’a Manna, Dallas prowadzi (35-38) po 12 minutach straty do 19 punktów (już) od Luki Doncica po pierwszej kwarcie.

Problem z Dallas polega na tym, że jeśli Kristaps Porzingis próbuje na początku bardziej wpłynąć na grę, szczególnie poprzez cięcia, rola graczy z Los Angeles jest bardziej znacząca. Marcus Morris nie traci niczego w 3 punktach, Terrance Man wciąż jest agresywny, a Nicholas Batum próbuje odciąć się od Bobana Marjanovica!

Luka Doncic zdobył już 29 punktów w pierwszej połowie, ale Kristaps Porzingis i Tim Hardaway Jr. nie reagują na strzał z zewnątrz, a Clippers wykorzystują okazję, aby wyprzedzić w przerwie (70-62).

LA pozostawia lukę… ale to nie zabija gry

Jednak Dallas bardzo szybko wrócił do gry po powrocie z szatni, a Luka Doncic używał pułapek do serwowania szybkich kręgli, zwłaszcza Doriana Finneya Smitha. Kristaps Porzingis dał nawet swojej drużynie pięciopunktową przewagę (76-81), ale dla miejscowych sytuacja zmieni się.

READ  Koszyk 3x3 - Mistrzostwa Świata U-23 (TV / Live) Na jakich kanałach śledzić mecze w piątek, 07 października 2022?

Kawhi Leonard dokręca śrubę w obronie, a cała grupa Clipperów zostaje stłumiona. Efekt jest silniejszy, ponieważ Luka Doncic wydaje się być na rzepce. Manewry defensywne są wolniejsze, ofensywna zmiana mniej wyraźna, dlatego Los Angeles zakończyło kwartę z wynikiem 24-4, a szczególnie obrzydliwy Marcus Morris miał trzy punkty. Nawet Luke Kennard, którego wpływ był zerowy od początku serii, okazał się nieoceniony dzięki kilku znaczącym strzałom, które wyprowadziły na prowadzenie do +15 (100-85).

Dallas jest wyraźnie na dobrej drodze, a Kawhi Leonard odcisnął swoje piętno w meczu, a Luka Doncic. Ale z Clipperami nic się nie skończyło i właśnie tam drużyna Tyronna Lue przestała grać w połowie czwartej kwarty. Wraz ze spadkiem intensywności Boban Marjanovic znalazł lepsze niskie pozycje w swojej bardzo nierównej walce z Nicholasem Batumem i jego towarzyszami, a przepaść zaczęła się topić…

Reggie Jackson „Kulki”

Na wejściu do ostatnich dwóch minut jest nawet tylko 7 punktów różnicy (114-107). Czy Mavericks może odnieść sukces w napadzie? Nie, odpowiada… Reggie Jackson, który zwraca 2 kolejne 3 punkty, aby ostudzić ich entuzjazm. Marcus Morris podąża za nim, a oto Los Angeles, które ma szansę zmierzyć się z Utah w następnej rundzie.

Dla Clippersów było to skomplikowane po przegraniu dwóch pierwszych gier z serii w domu, a także Game 5. Osłabieni psychicznie od upadku w ostatnich play-offach gracze Tyronna Lue znaleźli zasoby, aby znaleźć odpowiedzi. I wygraj tę dziwną serię.

Dla Dallasa pytanie brzmi teraz, jak lepiej otoczyć Lukę Doncica, autora 46 punktów i 14 asyst, czyli 77 punktów zdobytych lub pokazanych na spotkaniu, rekord 7 meczów. , zwłaszcza z kreatywnością, ponieważ często kończy na spotkaniach zmęczony, tracąc jasność i skuteczność w kluczowych momentach.