Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Citroën C3, idealna broń do Rajdu 2

Opracowany z wykorzystaniem wszystkich umiejętności i inżynierii techników Citroën Racing, C3 Rally2 szybko wyróżnił się pierwszorzędnymi osiągami na wszystkich nawierzchniach. Mads Ostberg i Torstein Eriksen uczestniczyli w WRC2 i solidnie wkroczyli w pole na najwyższym poziomie w klasie Rally2. Zwycięzca w Chorwacji w pierwszym rajdzie sezonu, załoga C3 Rally2 potwierdziła swoje zamiary do tytułu. Zawsze na podium, czy to na trudnych odcinkach w Portugalii i Sardynii, czy w ultraszybkich częściach Estonii, Mads Ostberg i Torsten Eriksen zajmują drugie miejsce w klasyfikacji WRC2 z trzema punktami straty do lidera, przed atakiem na drugą część klasy .

W Rajdowych Mistrzostwach Świata 3 Johan Rosell i Alexandre Correa szybko stali się mężczyznami do pokonania po pokonaniu Monte Carlo na początku sezonu. Całkowicie pewni dowodzenia C3 Rally2, Rosell i Correa dwa razy z rzędu pokonali chorwackie i portugalskie pułapki na podium, po czym na początku czerwca wrócili do zwycięstwa na Sardynii. Dowódca WRC3 z ponad 15 punktami przed głównymi nawigatorami, załoga C3 Rally2 skorzysta z Ypres Rally Belgium w połowie sierpnia, aby obronić swoją pozycję.

Mistrz Europy C3 Rally2 Aleksiej Łukjanuk postawił swój tytuł na szali w bardzo konkurencyjnym turnieju. Aby jednoznacznie potwierdzić swoje ambicje, rosyjski kolarz, prowadzony przez Aleksieja Arnautowa, od początku sezonu zdobywał punkty zwycięstwa na niekonwencjonalnych drogach w Polsce. Konsekwentny i skuteczny za kierownicą C3 Rally2, Lukyanuk prowadzi w mistrzostwach ERC po pierwszych trzech rajdach sezonu.

Podczas gdy C3 Rally2 jest jednym z punktów odniesienia na arenie międzynarodowej, konkurencja klientów Citroën Racing wyróżnia się również jako „najlepiej sprzedająca się” konkurencja w krajowych mistrzostwach. Wracając do Mistrzostw Francji na pełny program z C3 Rally2, Eric Camilli wykorzystał swoje zwycięstwo w Rallye du Rouergue, aby objąć prowadzenie w mistrzostwach. Camille znokautowała Yoanna Bonato, zwycięzcę dwóch pierwszych potyczek w Le Touquet i Vosges z C3 Rally2, z pole position. William Wagner również pokazał swoją prędkość za kierownicą C3 Rally2, wspinając się na trzeci szczebel podium w Rouergue.
W Hiszpanii Jan Solans, po wygraniu Rajdu Tierras Altas de Lorca, został umieszczony jako jeden z pretendentów do tytułu w Supermistrzostwa Hiszpanii z C3 Rally2 po wygraniu Rajdu Tierras Altas de Lorca. Po drugiej stronie Alp Damiano Di Tommaso wygrał legendarną Targa Florio za kierownicą swojego C3 Rally2 o Mistrzostwo Włoch w Asfalcie. Oprócz swojego programu WRC2 Mads Ostberg badał galaktyczne trasy w obliczu zwykłej rywalizacji o lokalne cechy. Jednak kierowca C3 Rally2 regularnie grał na szczycie harmonogramu i wygrał Mecsek Rallye w czerwcu ubiegłego roku.

READ  Burmistrz Kijowa: „Bronimy Europy”, neutralność Izraela jest zła”

Bez wątpienia C3 Rally2 był również świetny po drugiej stronie Atlantyku, gdzie Ricardo Cordero Jr. prowadził w mistrzostwach Meksyku z dwoma zwycięstwami i drugim miejscem w pierwszych trzech rajdach sezonu.

Z ponad dwudziestoma zwycięstwami w terenie w pierwszej połowie sezonu C3 Rally2 pokazał całą swoją wszechstronność i niezaprzeczalny poziom osiągów. Ostatnie testy zespołu technicznego Citroën Racing w Finlandii pozwoliły inżynierom na wprowadzenie zmian w różnych ustawieniach w celu poprawy wydajności C3 Rally2.