Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Christophe Galter (trener Lille): „ Świetny występ ”

„Ten mecz (Lens Lille, 0-3) był Twoim najtrudniejszym meczem w ostatnim wyścigu, pozostały tylko dwa. Czy możemy powiedzieć, że jesteś mistrzem?
(Uśmiechy) Najtrudniejszy mecz to ten, który nadchodzi! Tak. Oczywiście świetny występ. Przede wszystkim dla naszych kibiców, którzy w tym tygodniu byli wszędzie. Chcemy im zadedykować to zwycięstwo. To był ważny mecz dla wyścigu o tytuł i oczywiście scenariusz był dla nas bardzo korzystny, ponieważ punktacja rozpoczęła się bardzo szybko, a potem nas przewyższyła liczebnie. To wielkie zwycięstwo, które przychodzi we właściwym czasie. Ale nadal jestem przekonany, że będziemy musieli wygrać ostatnie dwa mecze, aby zostać mistrzem.

„Może pomogło nam to opanować i zarządzać tego typu wydarzeniami”.

Czy pod względem emocjonalnym gracze poradzili sobie lepiej z tym wydarzeniem?
Z pewnością moi gracze mają więcej doświadczenia i doświadczenia w tego typu konfrontacji. Obiektyw został ulepszony, miał wspaniały sezon i być może pomógł nam opanować tego typu wydarzenia i zarządzać nimi. Byliśmy na to zdecydowanie lepiej przygotowani. To koniec sezonu, potrafi być spięta. Mieliśmy dobre zarządzanie.