Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bayern może zdobyć tytuł w sobotę

Bayern Monachium stara się wygrać u siebie dziewiąty z rzędu tytuł mistrza Niemiec w sobotę. „Rekordmeister” otrzyma Moenchengladbach i jego szwajcarską kolonię o godzinie 18:30.

Dane są proste. Siedem punktów za Lipskiem Bayern Monachium zdobędzie koronę, jeśli prowadzenie pozostanie niezmienione w sobotni wieczór. Gdy prawy obrońca RB przenosi się do Dortmundu na początku meczu o 15:30, Monachium pozna wynik jeszcze przed wejściem na boisko.

Manuel Neuer i jego koledzy z drużyny będą musieli spisać się lepiej lub lepiej niż ludzie Juliana Nagelsmanna, aby zdobyć puchar, zdobywca Bundesligi Shall. Lipsk może już mieć ducha do finału Pucharu Niemiec, który odbędzie się w przyszły czwartek przeciwko … Dortmundowi.

Gdyby zdobył tytuł, Bayern byłby uprawniony do piątej gwiazdy na koszulce po zdobyciu 30 tytułów od czasu powstania nowoczesnej niemieckiej ligi (1964). W klasyfikacji historycznej bawarski klub faktycznie zdobył w zeszłym roku 30 tytułów, ale pierwszy (1932) nie został zachowany dla gwiazd.

Król strzelców Monachium, Robert Lewandowski, kontynuuje pogoń za rekordowym rekordem. Polak, który strzelił 35 goli po 26 meczach, wyglądał, jakby był na autostradzie, by pokonać Gerda Müllera 40 w jednym sezonie (w sezonie 1971/72 z Bayernem).

Kontuzja pod koniec marca sprawiła, że ​​Robert Lewandowski nie zagrał w czterech meczach, który ponownie strzelił gola w rundzie 31. Zostały mu teraz tylko trzy mecze do trafienia co najmniej cztery razy, aby dorównać Gerdowi Müllerowi.

/ ATS

READ  Igrzyska Olimpijskie 2024 – Płomień olimpijski we Francji: Przeżyj na żywo przybycie płomienia do Marsylii