Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chińska armia obiecuje stanowczo stłumić próby „niepodległości Tajwanu”.

Chińska armia obiecuje stanowczo stłumić próby „niepodległości Tajwanu”.

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >

W przededniu wyborów prezydenckich na Tajwanie chińskie Ministerstwo Obrony oskarżyło rządzącą Tajwańską Demokratyczną Partię Postępową o spychanie wyspy „w niebezpieczne warunki wojny”.

W piątek armia chińska zobowiązała się do „fanem» Wszelkie wysiłki na rzecz niepodległości Tajwanu w przededniu decydujących wyborów prezydenckich na wyspie, która zdaniem Pekinu uważana jest za część jej terytorium.

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza pozostaje przez cały czas wysoce czujna i podejmie wszelkie niezbędne środki, aby stłumić wszelkie próby „niepodległości Tajwanu”.Rzecznik Ministerstwa Obrony Zhang Xiaogang oświadczył w oświadczeniu.

Oskarżył rządzącą na Tajwanie Demokratyczną Partię Postępową o napieranie na wyspę.Do niebezpiecznych warunków wojny» Kupując broń w Stanach Zjednoczonych.

Głosowanie uważnie śledził Pekin

Liczący 23 miliony mieszkańców Tajwan, uważany za model demokracji w Azji, położony jest zaledwie 180 kilometrów od wybrzeży komunistycznych Chin, które uważają go za jedną ze swoich prowincji, w razie potrzeby połączonych siłą z resztą kraju.

Sobotnie głosowanie uważnie obserwują Pekin, Waszyngton i rynki, a Tajwan – największy na świecie producent półprzewodników – jest także poważnym graczem w gospodarce.

Przez cały tydzień Pekin zwiększał presję dyplomatyczną i militarną na wyspę. Według tajwańskiego Ministerstwa Obrony, które wykryło również dziesięć samolotów i sześć okrętów wojennych, w czwartek pięć chińskich balonów ponownie przekroczyło linię środkową oddzielającą archipelag od Chin.


” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >

READ  W Japonii wygnanie z miłości do księżniczki Mako